VIDEO Hossa dal jediný gól Chicaga, Tatar pri výhre

Troy Brouwer a Marián HossaTroy Brouwer a Marián Hossa Zdroj: SITA

NEW YORK - Gól Mariána Hossu nestačil na úspech hokejistov Chicaga Blackhawks proti Washingtonu Capitals v jednom z dvoch predsezónnych prípravných zápasov NHL, ktoré sa odohrali v noci na pondelok.

Slovenský kanonier "jastrabov" dal po dorážke v prvej tretine kontaktný gól na 1:2 z pohľadu hostí, ktorí si odniesli z hlavného mesta USA prehru 1:4. V novozloženom útoku s Patrickom Kaneom a Andrewom Brunetteom patril Hossa medzi najaktívnejších, popri šiestich strelách a viac než 20-minútovom hracom čase si však pripísal aj dve mínusky. Chicago do stretnutia nepostavilo trojicu svojich opôr Jonathana Toewsa, Brenta Seabrooka a Duncana Keitha.

V druhom zápase pokazili doposiaľ bezchybné vysvedčenie Pittsburghu Penguins pred sezónou hokejisti Detroitu Red Wings. Pens zaznamenali v príprave prvú prehru na ľade "červených krídel", keď im podľahli 2:3. V drese domácich žiaril Švéd Gustav Nyquist, ktorý k triumfu pomohol dvoma gólmi a asistenciou. V Joe Louis Arene sa predstavil za domácich aj Tomáš Tatar, ale jeho štatistiky za takmer 9 minút, strávených na ľade, "zdobila" len jedna mínuska.

Washington - Chicago 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Góly: 12. Perreault, 17. Laich, 57. Green, 59. Beagle - 18. Hossa

Detroit - Pittsburgh 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Góly: 2. a 37. Nyquist, 11. Franzén - 6. Martin, 60. Kennedy.

• Zdroj: TASR, ČTK, nhl.com