VIDEO Žilina úspešnejšia v prestrelke s Trenčínom

Peter Sivák zaznamenal hetrikPeter Sivák zaznamenal hetrik Zdroj: TASR

ŽILINA - Žilinčania vstúpili do zápasu ako z veľkej knihy. Troliga vysunul milimetrovou prihrávkou do úniku Stupku a ten strelou pomedzi Kováčove betóny otvoril skóre stretnutia.

V 6. minúte mohol kontrovať Lelkeš, ale z bezprostrednej blízkosti Laca neprestrelil. Na opačnej strane zakončoval po prečíslení dvoch proti jednému Sivák, brankár vojakov tentoraz úspešne zakročil. V 14. minúte zazmätkoval na obrannej modrej čiare Staňo a Melichárek sa zoči-voči Marekovi Lacovi nemýlil.

Ako začali úvodnú tretinu domáci, tak začali tú druhú hostia. V spleti hráčov pred žilinskou bránou sa najlepšie zorientoval Pardavý a poslal svoje mužstvo prvýkrát do vedenia. Vlci odpovedali už o 133 sekúnd, keď puk z hokejky Róberta Hunu poslal za Kováčov chrbát Sivák. V 29. minúte naklonil misky váh späť na stranu žltozelených Róbert Huna, ktorý sa presadil po nezištnej Staňovej prihrávke. Ten istý hráč mohol skórovať aj v závere prostredného dejstva, ale gólman súpera bol tentoraz úspešnejší.

Hneď v úvode záverečnej časti sa presadil aj druhý z bratov Hunovcov Richard a Žilina vyhrávala o dva góly. Trenčín sa vrátil do zápasu o 136 sekúnd neskôr, keď Tvrdoňovu prihrávku zužitkoval Gašparovič. Zápas ako na hojdačke pokračoval i v ďalšom priebehu. V 54. minúte Sivák svojim druhý presným zásahom zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov, ale už o trinásť sekúnd korigoval Lelkeš. Vlci nakoniec dobre rozohraný zápas z rúk nepustili. V poslednej minúte upravil do prázdnej brány na konečných 6:4 Sivák a zavŕšil hetrik.

MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 6:4 (1:1, 2:1, 3:2)
Góly: 3. Stupka (Troliga), 24. P. Sivák (Róbert Huna), 29. Róbert Huna (Staňo), 43. Richard Huna (Ďurkech, P. Sivák), 54. P. Sivák (Ďurkech), 60. P. Sivák (Richard Huna, Dlouhý) - 14. T. Melichárek, 22. Pardavý (T. Melichárek, A. Šťastný), 45. J. Gašparovič (R. Tvrdoň, Tybor), 54. Lelkeš (Mikula)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - Kacej, Stano, 1313 divákov

Žilina: M. Laco - Houdek, Ďurkech, Staňo, Dlouhý, Krčula, Kudělka, Jaroslav Niník, A. Lipovský - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Nemec, Hreus, Smotrila - Drevenák, Troliga, Stupka - Drábek, Linet, T. Sýkora

Trenčín: V. Kováč (54. Hiadlovský) - Martin Chovan, Bednár, Gabriš, Hlubuček, Bolf, Trefný, Štindl, J. Bendík - Pardavý, A. Šťastný, Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - Mikula, Sojčík, Lelkeš - P. Kopecký, M. Daňo, Filo

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Sme šťastní, že sa nám podarilo získať prvé tri body v riadnom hracom čase v domácom prostredí. V našej hre boli aj chyby, ale aj pozitíva. Chcel by som poďakovať hráčom, že bojovali do konca. Dali sme góly, som rád, že sme prekonali bilanciu štyroch gólov, ktoré sme doteraz v jednom zápase vsietili."

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Veľmi ťažko sa mi hodnotí tento zápas. V našej hre boli samé negatíva. Hráči boli málo dôrazní, disciplinovaní v celom systéme hry. Nedôrazní boli aj v zakončovaní, o čom svedčia napríklad dve príležitosti Tybora. Podali sme najslabší výkon sezóny a Žiline sme prakticky tri body odovzdali."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv