VIDEO Obhajca z Bostonu začal prehrou, bod Meszároša

Zdeno Chára bráni SimmondsaZdeno Chára bráni Simmondsa Zdroj: SITA

NEW YORK - Obranca Andrej Meszároš z Philadelphie sa stal prvým slovenským hokejistom, ktorý dosiahol kanadský bod v novej sezóne NHL. Meszároš sa asistenciou podieľal na štvrtkovom víťazstve Flyers na ľade obhajcu Stanleyho pohára z Bostonu 2:1. Odohral vyše 18 minút a prihrával na rozhodujúci gól Jakuba Voráčka.

Pri prvom presnom zásahu Philadelphie asistoval Čech Jaromír Jágr, ktorý dosiahol pri svojej obnovenej premiére v NHL po troch rokoch 1600. bod kariéry. Kapitán Bruins Zdeno Chára strávil na ľade vyše 24 minút, ale nebodoval. Boston síce po presilovkovom góle Brada Marchanda viedol, ale Flyers vyšiel skvele záver prvej tretiny. V poslednej minúte pri početnej výhode Jágr uvoľnil Girouxa a ten forhendovým blafákom prekonal Thomasa. Tri sekundy pred koncom úvodnej dvadsaťminútovky dal potom konečnú podobu výsledku Jakub Voráček.

"Pre Boston to bola veľká noc, ale my sme prišli pracovať. Nemohli sme s nimi oslavovať," pripomenul po zápase brankár Philadelphie Iľja Bryzgalov.

O prvé čisté konto sezóny sa postaral James Reimer z Toronta a Maple Leafs doma aj vďaka tomu, že zneškodnil 32 striel zdolali Montreal 2:0. Vo Vancouveri sa z víťazstva 4:3 po samostatných nájazdoch tešili hráči Pittsburghu.

Vancouver - Pittsburgh 3:4 po sam. nájazdoch (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 17. Lapierre, 38. Ballard (H. Sedin, D. Sedin), 48. D. Sedin (H. Sedin, S. Salo) - 6. James Neal (Malkin, Letang), 13. Cooke (Dupuis), 24. Cooke (J. Staal, Letang), rozhodujúci sam. nájazd Malkin.
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 36:28, brankári: Luongo - M. Fleury. Diváci: 18 860.

Toronto - Montreal 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 21. Lombardi (M. Brown, Phaneuf), 45. Phaneuf (Kessel, Lupul).
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 18:32, brankári: Reimer - Price. Diváci: 19 606.

Boston - Philadelphia 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Góly: 10. Marchand (Seguin, Corvo) - 20. Giroux (Jágr, Pronger), 20. Voráček (MESZÁROŠ, Simmonds).
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:29, brankári: Thomas - Bryzgalov. Diváci: 17 565.

• Zdroj: SITA, nhl.com