VIDEO Halák s prvou výhrou, Boston nedal ani gól

Zdeno Chára pred brankárom Colorada VarlamovomZdeno Chára pred brankárom Colorada Varlamovom Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Bostonu Bruins podľahli v pondelňajšom zápase NHL na domácom ľade Coloradu Avalanche tesne 0:1. O jediný gól duelu sa v 48. minúte postaral Milan Hejduk. Slovenský obranca a kapitán "medveďov" Zdeno Chára strávil na ľade 21:17 minút a do štatistík si pripísal štyri trestné minúty a mínusový bod.

Hráči New York Islanders, bez slovenského zadáka Milana Jurčinu, zvíťazili nad Minnesotou 2:1, keď o ich triumfe rozhodli v priebehu troch minút úvodného dejstva Andrew MacDonald a Frans Nielsen. Za hostí sa trafil len Matt Cullen.

Prvé body do tabuľky si pripísalo New Jersey, ktoré si na domácom štadióne poradilo s Carolinou 4:2. Tri kanadské body nazbieral Iľja Kovaľčuk, ktorý bol autorom víťazného presného zásahu a pridal aj dve asistencie. Po viac ako deväťročnej pauze si prvý bod vo farbách Devils pripísal český útočník Petr Sýkora, keď prihrával Parisemu na otvárací gól stretnutia. Tridsaťštyriročný Sýkora naposledy hrával v New Jersey v sezóne 2001/2002, cez Anaheim, NY Rangers, Edmonton, Pittsburgh a Minnesotu sa dostal pred týmto ročníkom späť k "diablom".

Hokejisti St. Louis v bránke s Jaroslavom Halákom zvíťazili nad Calgary 5:2. Gólman Blues kryl 15 striel. Trio Andy McDonald, Alex Pietrangelo, Jason Arnott si v drese domácich pripísalo na konto gól a asistenciu. "Vedeli sme, že pôjdu za víťazstvom a nakoniec ho aj dosiahli. Nehrali lepším systémom ani nič podobné, jednoducho boli snaživejší než my. Našou úlohou je nájsť tú správnu cestu," citovala Jaromeho Iginlu oficiálna stránka profiligy.

New Jersey - Carolina 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Góly: 4. Parise (Eliáš, Sýkora), 30. Fayne (Kovaľčuk, Palmieri), 47. Kovaľčuk (Josefson, Palmieri), 59. Parise (Kovaľčuk) - 29. Ponikarovskij (Gleason, Allen), 33. LaRose (Skinner, Allen)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:26, brankári: Hedberg - C. Ward. Diváci: 12 096.

New York Islanders - Minnesota 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Góly: 10. MacDonald (Hamonic, Parenteau), 12. Nielsen (Streit, Parenteau) - 42. Cullen (Latendresse, Bulmer)
Vylúčení: 8:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 14:21, brankári: Montoya - Niklas Bäckström. Diváci: 11 278.

Boston - Colorado 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 48. Hejduk (Hejda, Duchene)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:36, brankári: Rask - Varlamov. Diváci: 17 565.

St. Louis - Calgary 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Góly: 19. Steen (Arnott, D'Agostini), 24. Shattenkirk (Langenbrunner, A. McDonald), 36. Pietrangelo (Berglund, Oshie), 44. Stewart (Pietrangelo), 35. Arnott (A. McDonald) - 9. Glencross (O. Jokinen, Stempniak), 37. Iginla (Giordano, Tanguay)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:17, brankári: HALÁK - Karlsson. Diváci: 19 150.

Dallas - Phoenix 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 60. L. Eriksson (Souray, Ott), rozhodujúci sam. nájazd Ribeiro - 46. R. Vrbata (M. Hanzal, Doan)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Morrow - Klesla (obaja 5 min za bitku), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:41, brankári: Lehtonen - M. Smith. Diváci: 6306.

Columbus - Vancouver 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Góly: 9. Atkinson (MacKenzie), 39. Prospal (R. Nash, Clitsome) - 16. Higgins (Malhotra, J. Hansen), 42. Hodgson, 49. Burrows (D. Sedin, H. Sedin)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:25, brankári: S. Mason - Schneider. Diváci: 9187.

Washington - Tampa Bay 6:5 po sam. nájazdoch (2:2, 1:1, 2:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 5. M. Johansson (K. Alzner), 17. Wideman (Halpern, M. Perreault), 24. Brouwer (Schultz, M. Johansson), 44. Chimera (Laich, J. Ward), 58. Chimera, rozhodujúci sam. nájazd premenil Siomin - 3. Purcell (Gervais), 9. Gervais (M. Bergeron, Downie), 21. D. Moore (Shannon, B. Connolly), 48. N. Thompson (B. Clark, D. Moore), 53. B. Clark (R. Malone, Purcell)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 43:28, brankári: Vokoun - Roloson. Diváci: 18 506.

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com