VIDEO Višňovský zbiera mínusky, kanonáda Hossu

Ľubomír Višňovský a Ryan CallahanĽubomír Višňovský a Ryan Callahan Zdroj: SITA

BRATISLAVA - NHL má za sebou prvé súboje novej sezóny. Najviac zápasov v doterajšom priebehu odohral Pittsburgh Penguins. Zo štyroch súbojov odchádzal trikrát ako víťaz. Jedinú prehru zaznamenali "tučniaci" po samostatných nájazdoch v zápase s Edmontonom, v ktorom už v zostave chýbal Jevgenij Malkin. Tréner Dan Bylsma fanúšikov ubezpečil, že sa nejedná o nič vážne, no Malkin už vynechal aj zápas proti Floride.

Na opačnom konci tabuľky stojí Columbus. "Modrým kabátom" stále chýba obranca James Wishniewski, ktorý si odpykáva trest za faul z prípravy. Napriek jeho absencii je jediný bod v štyroch zápasoch žalostne málo. Vo veľkej pohode začal sezónu Čech Vinny Prospal (2+2), ktorý sa na ľade objavuje v útoku s dvojicou Jeff Carter (0+3) a Rick Nash (2+3). V bráne sa štyri krát predstavil Steve Mason, no s úspešnosťou pod 90% veľkú nádej tímu na body nedával.

New York Rangers vstúpili do sezóny dvojzápasom na európskom kontinente. V štokholmskej aréne v súboji s Los Angeles zaznamenal prvý gól sezóny Marián Gáborík. Rangers však prehrali v predĺžení.

Zápas s Anaheimom dotiahli Jazdci až do samostatných nájazdov. Vyrovnávajúci gól strelil po chybe Ľubomíra Višňovského dve minúty pred koncom tretej tretiny Brad Richards. Brankára Henrika Lundqvista prekonal vo štvrtej sérii nájazdov nepodarenou strelou Bobby Ryan. V zápase zaujal veterán Jason Blake. V súboji pri mantineli s Rusom Fedotenkom sa mu prevliekol cez hlavu vlastný dres. Blake sa situáciou nedal rozhodiť a striedanie dohral bez čísla na chrbte. Ľubomír Višňovský ma po dvoch zápasoch na konte tri mínusové body.

Jason Blake si zahral aj bez dresu

Iľja Kovaľčuk je rodený strelec. V zápase s Hurricanes zaznamenal tri body. A to sa do štatistík zapísal takmer aj na opačnej strane, keď prekonal vlastného gólmana Johana Hedberga. Devils zápas s Carolinou zvládli a zvíťazili 4:2. V zostave New Jersey stále nefiguruje pre zranenie achilovky Travis Zajac, ktorý v predchádzajúcich štyroch sezóny nevynechal ani jeden zápas.

Iľja Kovaľčuk takmer prekonal vlastného brankára

V Colorade svitá nádej, že od čias Patrika Roya našiel tím skutočnú brankársku jednotku. Rus Semjon Varlamov má po troch zápasoch za Lavíny na konte dve víťazstvá, jedno čisté konto a úspešnosť 96%. V útoku sa zatiaľ trápi Paul Stastny, ktorý ešte nebodoval. Premiérový gól v súťaži zaznamenal v súboji s Columbusom Švéd Gabriel Landeskog, dvojka minuloročného draftu.

Gabriel Landeskog prestrelil obranu Blue Jackets

Rozpačito vstúpil do sezóny Boston Bruins. Zo štyroch zápasov bodovali "medvede" iba proti Tampe Bay. Zdeno Chára ostáva bez bodu, so šiestimi trestnými minútami. Pre ofenzívu je zlou správou zranenie Davida Krejčího. Český center necestoval s tímom na zápas do Caroliny a s najväčšou pravdepodobnosťou bude chýbať aj v súboji proti Blackhawks.

Zo Slovákov sa v novej sezóne zatiaľ predstavilo deväť hráčov. Najproduktívnejší je Andrej Meszároš, ktorý v troch zápasoch nazbieral tri body za gól a dve asistencie. Marián Hossa si pripísal v dvoch zápasoch jednu asistenciu, na bránu súpera vystrelil až 12 krát. Bez bodového zápisu je okrem spomenutého Cháru a Višňovského i Tomáš Kopecký. Jaroslav Halák čelil v dvoch zápasoch iba 32 strelám, z ktorých inkasoval až päť gólov. Tri z nich dostalo St.Louis počas hry v oslabení. Peter Budaj sa do brány Montrealu ešte nedostal. Pikantnú premiéru v novom drese by mohol zažiť cez víkend v súboji Canadiens s predošlým zamestnávateľom, Coloradom Avalanche.

• Zdroj: športky, nb, nhl.com