VIDEO Slovan v šlágri zdolal Košice, shutout Konráda

Miroslav Šatan sa teší z góluMiroslav Šatan sa teší z gólu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V súboji dvoch favoritov najvyššej súťaže, ktorí však prehrali predchádzajúce tri zápasy, sa hral zatiaľ najlepší extraligový hokej v Slovnaft aréne. Duel sledovala rekordná návšteva v histórii samostatnej slovenskej extraligy - 8814 divákov.

Obidva tímy sa snažili o ofenzívny hokej, ale v úvode chýbal vážnejší vzruch pred oboma bránkami. V 9. min poslal ideálne Jenčík prihrávku Piatakovi, ktorého pokus však Konrád zlikvidoval. O necelé tri minúty si obaja svoje pozície vymenili, ale opäť úspešne zasiahol bratislavský gólman. V 15. min prešiel Šatan s pukom popred bránkovisko a bekhendom otvoril skóre - 1:0. Slovan pridal aj druhý presný zásah, Lipiansky sa v 18. min najlepšie zorientoval pred bránkou a zasunul puk do siete.

Slovan prevzal v druhej tretine iniciatívu. V 25. min nepremenil Martin Štajnoch nariadené trestné strieľanie, keď Hylák zasiahol betónom. Košice sa spoliehali na rýchle brejky, ale Konráda ani z nich nedokázali prekonať. Bratislavčania získali hernú istotu a mali prevahu. Košičania smerom dopredu nevedeli nič vymyslieť, Slovan bol pred Hylákom nebezpečnejší.

V 56. min sa snažil o prekvapujúce zakončenie Kudrna, jeho pokus košický gólman vyrazil pred Kukumberga, ktorý poslal puk tretíkrát do siete. Brankár Konrád si napokon druhýkrát v sezóne udržal čisté konto a Slovan prerušil šnúru prehier. Košice neuspeli už štvrtýkrát v rade.

Slovan Bratislava - HC Košice 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 15. Šatan (Lipiansky, L. Hudáček), 18. Lipiansky (Šatan, L. Hudáček), 56. Kukumberg (Kudrna)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Sjöqvist (Švéd.), Müllner - Výleta, Junek (všetci SR), 8814 divákov.

Slovan: Konrád - Štajnoch, Švarný, Dobroň, Bohunický, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Jass - A. Kudrna, Kukumberg, M. Hudec - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - Balej, M. Macho, Bulík - Buc, Preisinger, M. Bakoš - 41. D. Skokan

Košice: Hylák - Matúš Chovan, Homer, M. Biro, J. Tabaček, Šeda, M. Novák, Slimák - Fabuš, Vorel, P. Bartoš - Michel Miklík, Zálešák, Mlynarovič - Marcel Haščák, Pašek, M. Baláž - Dravecký, Piatak, Jenčík

Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): "Dnes sa hral výborný hokej, šance boli na oboch stranách. Vedeli sme, že Košice majú svoju silu a výborné mužstvo. Dobre sme sa na súboj pripravili, takéto víťazstvo sa veľmi cení. Mrzia nás zranenia Štajnocha a Lipianskeho."

Antonín Stavjaňa (tréner Košíc): "Pred výborným publikom sa hral dnes atraktívny hokej. Na oboch stranách musíme pochvaliť brankárov. V prvej tretine sme sa nechali dvakrát pretlačiť v bránkovisku, nedokázali sme potom už na náskok Slovana odpovedať. Trápime sa v koncovke, je to pre nás frustrujúce, keďže predtým sme dávali množstvo gólov. Veríme, že každá séria sa raz skončí."

• Zdroj: SITA, huste.tv