VIDEO Zvolen doma tesne vyhral nad Banskou Bystricou

Marek Ďaloga a Marcus KristofferssonMarek Ďaloga a Marcus Kristoffersson Zdroj: SITA

ZVOLEN - Vo Zvolene sa hral od začiatku zaujímavý hokej, útočný z oboch strán. Už v 20. sekunde sa dostal pred bránku domácich Tománek, ale sám pred Škrečkom neuspel. Domáci mali šance v presilovke, v 6. min sa nepresadili Baláž ani L. Jurík.

O dve minúty neskôr sa dostal až pred zvolenského gólmana Kristoffersson, ale ani on ho nedokázal prekonať. V 13. min sa rútil Marek Slovák na Chorošuna, fauloval ho Ján Sýkora, sám zvolenský útočník však nariadené trestné strieľanie nepremenil. O minútu neskôr Hraško narazil zozadu Jána Sýkoru, banskobystrický útočník skončil na zadnom mantineli a musela ho odviezť záchranka. Hraško dostal päťminútový trest a navyše do konca zápasu. Dlhú početnú výhodu "barani" nevyužili, keď na Škrečka strieľal iba Huba spoza kruhu, odrazený puk pred odkrytou bránkou Paľov nespracoval.

Aj na začiatku druhej tretiny sa dostal do veľkej šance Tománek, ťažil zo zlej rozohrávky Muchu, s pukom sa dostal pred Škrečka, ale ani na druhýkrát ho zoči-voči neprekonal. Zvolenčanom vyšla presilovka v 28. min, keď Mucha nahadzoval puk od modrej čiary a ten sa napokon dostal za chrbát Chorošuna - 1:0. Domáci ešte po polovici zápasu nevyužili dve početné výhody v rade a mohlo ich to mrzieť, pretože potom sa dostali do dobrých streleckých príležitostí najaktívnejší hráči Banskej Bystrice v zápase Kristoffersson a Tománek. Koncovka "baranov" trápi, naopak zvolenský súper ukázal efektivitu. O gól do šatne sa postaral v 40. min Bronilla, keď Škvaridlo ťažil z chyby hostí v strednom pásme, prešiel cez útočnú modrú, pekne prihral kanadskému obrancovi, ktorý dostal puk k ľavej žrdi - 2:0.

V tretej tretine Banskobystričania prestrieľali domáci tím, ale v koncovke im to vôbec nešlo. "Barani" hrali do plných, ale Škrečko neriešil obzvlášť nebezpečné situácie. Naopak Zvolenčania pohrozili v 46. min, Baláž strieľal z troch metrov z pravej strany a o minútu neskôr mohli poistiť vedenie Škvaridlo a Bronilla. Vyše 3000 divákov napokon videlo dramatický záver, keď hostia 76 sekúnd pred koncom tretieho dejstva odvolali brankára a po 10 sekundách sa v tlačenici pred Škrečkom presadil Tománek - 2:1. Na viac sa však už hostia nezmohli, Zvolen jednogólový náskok udržal a víťazstvom sa dostal na čelo tabuľky.

HKm Zvolen - HC'05 Banská Bystrica 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 28. J. Mucha (Brabenec), 40. Bronilla (Škvaridlo) - 59. Tománek (Cuník)
Vylúčení: 5:6, navyše: 14. P. Hraško 5+DKZ za napadnutie zozadu, 32. Šiška (obaja Zvolen) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - M. Grečko, Snášel, 3058 divákov

Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Bronilla, P. Hraško, Ťavoda, Šiška - Leskovjanský, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, M. Čurilla - Otčenáš, M. Jurík, Škvaridlo - Zuzin, Síkela, Méry

Banská Bystrica: Chorošun - Haverinen, Kolba, Cuník, P. Huba, Brňák, Cebák, Bambúch, Kubka - Tománek, Jokila, Ján Sýkora - Kútny, Paľov, Kristofferson - T. Hričina, Heizer, Marcinek - M. Kokavec, Kapuš, B. Bendík

Vladimír Klinga (asistent trénera Zvolena): "Perfektná kulisa, celoplošný útočný hokej z oboch strán a to počas celého zápasu. V niektorých fázach mala Banská Bystrica navrch, tri čisté šance, ale my sme mali v bráne vynikajúceho Škrečka. Rozhodlo športové štastie a naša efektivita v koncovke. Sú to ťažko vybojované tri body. Všetci sa z toho tešíme, veríme, že nás tento výsledok povzbudí k ďaľšej práci."

Alpo Suhonen (tréner B. Bystrice): "Cítime sa veľmi zle, pretože moji zverenci dnes bojovali. Súpera prestrieľali dvojnásobne 42:21, ťažko im niečo vyčítať. Posledných päť zápasov je to prakticky rovnaký scenár. Búšime do súperov, ale vôbec nedávame góly. Roman Tománek síce v predchádzajúcich dvoch dueloch skóroval, čiže do tímu doniesol istú streleckú potenciu, ale stále je to málo. Brankári aj obrana hrajú dobre, dávajú nám šancu na dobrý výsledok v každom zápase, ale v útoku sa trápime. Vôbec nám nejdú presilové hry. Budeme to musieť zlepšiť. Góly nám chýbajú od začiatku sezóny."

• Zdroj: SITA, huste.tv