VIDEO O víťazstve Nitry nad Mountfieldom rozhodli nájazdy

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: tipsportextraliga.sk

NITRA - Domáci vstúpili do zápasu lepšie, keď sa do vedenia dostali už v 3. min. Mašlonka aj s dávkou šťastia premenil svoj únik po ľavej strane a bolo 1:0. O pár sekúnd neskôr sa Nitrania mohli znovu radovať, no Barinka nebol úspešný.

V ďalšom priebehu si sľubné príležitosti vypracovali aj hostia, najmä Markovič nepremenil niekoľko sľubných príležitostí. Kapitán MHC trafil v 12. minúte len žŕdku, ale domáci brankár Čiliak o pár sekúnd na to už kapituloval. Kozákovu strelu úspešne dorazil Škoda - 1:1.

Hokejová kvalita v ďalšom priebehu prvej tretiny absentovala a rovnako vyzerala aj prostredná časť. V 22. min mohol potrestať zlú nitriansku rozohrávku Zeliska, proti jeho strele výborne zasiahol Čiliak lapačkou. V 26. min sa puk dostal za Šimkov chrbát od Mašlonkovej korčule a rozhodcovia ho po porade s kolegom pri videu správne neuznali. Hostia si do konca druhej časti vytvorili viac sľubných príležitostí ako ich súper. Obrovskú príležitosť nepremenil v 39. min Drgoň, keď v presilovke dorážal sám pred ležiacim Čiliakom, gól však z toho nebol.

V 47. min mohol misky váh nakloniť na domácu stranu kapitán M. Štefanka, ale osamotený neuspel pred Šimkom. Známe "nedáš-dostaneš" sa potvrdilo už z následného protiútoku. Markovič posunul puk v prečíslení na Važana, ktorý pohotovo poslal hostí do vedenia. Domáci sa snažili o vyrovnanie, no dlho sa ho nevedeli dočkať. V 56. min však pri rozohrávke zaváhal hosťujúci zadák Rúfus, puk mu vzal Fojtík, ktorý si položil aj brankára Šimka a bolo 2:2. Nitrania po tomto vyrovnávajúcom góle ožili, ďalšieho gólu sa však aj napriek snahe do konca tretej tretiny nedočkali.

V predĺžení mal sľubnú šancu Štefanka, no najmä ďalší domáci hokejista Ďurák, ktorý pokusom spomedzi kruhov netrafil bránku. O víťazovi tak museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich sa šťastie priklonilo na stranu Nitry, keď o jej víťazstve rozhodol skúsený Barinka.

HK Nitra - MHC Mountfield Martin 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 3. M. Mašlonka (T. Hrnka, M. Hruška), 56. Fojtík, rozhodujúci sam. nájazd P. Barinka - 12. V. Škoda (I. Rúfus, L. Kozák), 49. Važan (Galamboš, J. Markovič)
Vylúčení: 3:3, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - M. Orolin, Návratek, 2040 divákov

Nitra: Čiliak - M. Hruška, König, Ďurák, Rais, Arvay, J. Polák, M. Bača - Fojtík, M. Štefanka, P. Barinka - M. Mašlonka, T. Chrenko, Podstavek - G. Saliji, Uhnák, S. Saliji - T. Hrnka, Korhoň

Martin: M. Šimko - L. Kozák, I. Rúfus, Drgoň, Hriňa, Zukal, M. Výborný, Tupý - J. Markovič, Galamboš, Važan - Šišovský, Škoda, Kriška - Themár, Zeliska, Škumát - Macejka, Vartovník, Mir. Ižvolt

Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Asi takto sa hrá, keď nevyhráme jednoznačný zápas v Banskej Bystrici. Na chlapcoch to bolo cítiť, mali zviazané ruky a chýbala im ľahkosť. V prvej tretine sme mali rozhodnúť stretnutie, no z mnohých šancí sme dali iba jeden gól. Výborným výkonom nás podržal brankár Čiliak. Chcem sa poďakovať jemu, ale aj ostatným hráčom za to, že zápas dotiahli do víťazného konca. Bojovali so cťou a dúfam, že nás to postaví na nohy."

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Máme za sebou tretí zápas v priebehu štyroch dní. Som spokojný s našou bojovnosťou aj nasadením. Odohrali sme dobrý duel, mali sme veľa šancí. Bol to obojstranne útočný hokej, my sme však mali väčšie gólové príležitosti, no nepremenili sme ich. Hrubou chybou v závere sme Nitre dovolili vyrovnať. Bol to pre nás aj dosť nešťastné stretnutie, ale sme spokojní s bodom. Pokiaľ budeme takto hrať a vrátia sa nám do zostavy zranení obrancovia, sila mužstva bude ešte väčšia. Za takých okolností si play-off určite vybojujeme."

• Zdroj: SITA, huste.tv