Vybojuje Rennes proti Celticu dôležité víťazstvo?

Gólová radosť hráčov Rennes v ligovom dueli proti Saint Etienne po presnom zásahu Youssoufa Hadjiho (25.9.)Gólová radosť hráčov Rennes v ligovom dueli proti Saint Etienne po presnom zásahu Youssoufa Hadjiho (25.9.) Zdroj: SITA

RENNES – Po Lige majstrov sa vo štvrtok o slovo tradične prihlási aj ďalšia európska klubová súťaž – Európska liga. V jednom z najzaujímavejších súbojov si v skupine I sily zmerajú domáci Rennes a škótsky Celtic Glasgow.

Dramatický náboj tohto duelu možno očakávať kvôli viacerým aspektom. Jedným z nich je fakt, že obidva tímy zatiaľ stále čakajú na svoje prvé víťazstvo v skupine a ak chcú naďalej živiť nádeje na postup, musia túto štatistiku konečne zmeniť. Ďalšou zaujímavosťou skupiny I je otáznik, ktorý visí nad štartom švajčiarskeho Sionu v tejto skupine. Je istá možnosť, že sa do rozohratej skupiny tento tím ešte pridá, keďže civilný súd napokon vyhovel protestom tohto celku. Všetci účastníci skupiny sú však v názore na túto vec jednotní a stoja proti tomuto rozhodnutiu. Sion totiž v predkole EL vyradil škótsky Celtic, ale kvôli nepovolenému štartu niektorých hráčov klubu, napokon obidva zápasy skontumovali v prospech Škótov. Tí sa však o svoje bytie v tejto skupine obávať nemusia.

Francúzsky celok v domácej súťaži aktuálne drží piatu ligovú priečku a v ofenzíve patrí medzi najkvalitnejšie tímy. V Európskej lige v predkolách hladko prešlo Rennes cez Rustavi (5:2, *2:0) aj CZ Belehrad (2:1, *4:0). V náročnej skupine I však ešte doposiaľ nezvíťazilo. V úvodnom vystúpeni podľahlo domácemu Udinese 1:2 (15.9.) a to aj napriek tomu, že hostia od osemnástej minúty v Taliansku vyhrávali. V druhom zápase Francúzi po góle Montana z 56. minúty opäť viedli. Kvalitné španielske mužstvo Atletico Madrid však tri minúty pred koncom zápasu dokázalo vo Francúzsku vyrovnať gólom Juanfrana a získať tak nesmierne cenný bod.

Škótsky Celtic v tejto sezóne nezažíva úspešné obdobie. Najmä kvôli množstvu zranení, ktoré sužovali a stále trápia tento klub, sa tímu nedarí ani v domácej súťaži, ktorá býva tradične súbojom dvoch tímov: Glasgowu a Celticu. Druhý menovaný celok je aktuálne až na tretej priečke a na lídra Gl.Rangers stráca už desať bodov. V poslednom ligovom kole favorit len remizoval na pôde Kilmarnocku 3:3 (15.10.). Škóti v náročnej skupine Európskej ligy zatiaľ majú na konte prehru v Španielsku s Atleticom (0:2) a domácu remízu s talianskym Udinese (1:1). Na pôde kvalitného francúzskeho tímu by sa malo potvrdiť, že vonku je Celtic len polovičným tímom. Navyše hostia sa budú musieť zaobísť bez kompletného tria útočníkov: Georgios Samaras, Kris Commons a Gary Hooper, ktorí sú zranení a do Francúzska s ostatnými hráčmi ani nepricestovali.

Rennes potrebuje oživiť svoje nádeje na postup zo skupiny a trápiaci sa škótsky celok je na to priam ideálny. Očakávame hru domácich na víťazstvo a pri kvalitách ich ofenzívy by to malo byť reálne. Naopak oslabený útok hostí to na pôde svojho súpera bude mať nesmierne ťažké. Veríme, že favorit v tomto dueli nezaváha a tipujeme teda výhru francúzskeho tímu v aktuálne najlepšom kurze na trhu.

Aktualizácia: Neúspešný tip. I keď domáci po polhodine hry viedli po vlastnom góle Cha Doo-Riho, vedenie napokon neudržali. Dvadsať minút pred koncom stretnutia hlavičkou vyrovnanie hostí zariadil Ledley.

20.10.2011 o 19:00  |  Rennes - Celtic |  Tip: 1  |  Kurz: 1,72

• Zdroj: športky, ps