Prezident Bayernu: S Heynckesom vyhrávame za 12 eur

Jupp HeynckesJupp Heynckes Zdroj: SITA

FRANKFURT - Prezident nemeckého futbalového klubu FC Bayern Mníchov Uli Hoeness povedal, že angažovanie Jürgena Klinsmanna ako kouča tímu bola obrovská chyba. Bývalú útočník teraz pôsobí na trénerskej stoličke americkej reprezentácie.

Za Klinsmanna sa vyhadzovali peniaze a úspech neprišiel, Jupp Heynckes si vystačí s málom a tím víťazí. Tak opísal rozdiel medzi bývalým a aktuálnym koučom Hoeness. "Heynckesove výhry nás stoja 12,50 eura," skonštatoval s humorom.

 

"Za Klinsmanna mal tím sedenia s powerpointovými prezentáciami. Nakúpili sme počítače za desiatky tisíc eur a on hráčom v epickej šírke vysvetľoval, ako budeme hrať," opísal Hoeness pre denník Donaukurier neúspešné pôsobenie bývalého skvelého útočníka v Bayerne, ktoré v roku 2009 skončilo predčasne po desiatich mesiacoch.

 

Heynckes (66), ktorý sa do Bayernu vrátil tento rok v marci už tretíkrát, si oproti tomu vystačí s minimom. "Používa tabuľu a päť zvýrazňovačov. Jeden stojí 2,50 eura. Namaľuje nimi rozostavenie súpera a povie k tomu pár viet. S Heynckesom teda vyhrávame zápasy za 12,50 eura a s Klinsmann sme minuli veľa peňazí a mali málo úspechov," uviedol Hoeness.

 

Posolstvo tohto príkladu je podľa neho jasné: "U trénera nezáleží na tom, či je mladý, alebo starý, ale či je dobrý, alebo zlý."

 

Bayern po deviatich kolách nemeckej ligy vedie tabuľku o päť bodov.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA, ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy