Pripíše si v sobotu Krakow ďalšie domáce víťazstvo?

Hráč Wisly Krakow Osman Chavez (v červenom) v súboji s Andrewom Johnsonom z Fulhamu v zápase Európskej ligy (20.10.)
Hráč Wisly Krakow Osman Chavez (v červenom) v súboji s Andrewom Johnsonom z Fulhamu v zápase Európskej ligy (20.10.)

KRAKOW – Poľská najvyššia futbalová liga – Ekstraklasa v sobotu pokračuje úvodnými zápasmi dvanásteho ligového kola. V Krakowe domáca Wisla privíta Podbeskidzie a pokúsi sa o zisk ďalších troch bodov.

Wisla po rozpačitom úvode sezóny, keď v úvodných piatich ligových zápasoch vyhrala len jedinýkrát a vypadla aj v predkole prestížnej Ligy majstrov, chytá druhý dych. Poľský šampión aktuálne ťahá šnúru štyroch víťazstiev a v poslednom čase sa mu darilo na všetkých frontoch.

 

V Ekstraklase po troch domácich výhrach v poslednom kole zabodoval Krakow aj vonku, na pôde LKS Lodž zvíťazil 2:1 (23.10.). Toto cenné víťazstvo znamená, že Wisla na lídra stráca už len jediný bod a aktuálne drží tretiu priečku. V ligovom pohári uspela aj vo svojom druhom vystúpení, Limanoviu zdolala 2:1 (26.10.). V skupine Európskej ligy po prehrách s dánskym Odense (1:3) a kvalitným Twente (1:4) si poľský celok pripísal naposledy proti anglickému Fulhamu svoje prvé víťazstvo (1:0). Skvelú aktuálnu formu by mali hráči Krakowa potvrdiť aj v sobotu a naďalej napĺňať svoje vysoké ambície, ktoré majú aj v tejto sezóne.

 

Hostia patria s bilanciou 3-3-5 medzi priemerné ligové tímy a aktuálne sú na jedenástej priečke. Na ihriskách súperov však zatiaľ prehrali až tri z piatich duelov a proti rozbehnutým domácim by veľké šance mať nemali. Podbeskidzie síce šokovalo výhrou vo Varšave nad kvalitnou Legiou, ale to bola len jediná výhra tohto tímu mimo domáceho prostredia.  Navyše v posledných troch ligových  zápasoch si mužstvo pripísalo dve prehry.

 

Aktuálna forma hovorí v prospech domácich, ktorí sú na svojom ihrisku suverénnym tímom. Na domácej pôde vyhrali štyri z piatich ligových zápasov a svoju silu dokázali aj proti kvalitnému anglickému celku z Fulhamu. Kvalitnejší Krakow by mal v sobotu potvrdiť úlohu papierového favorita a pripísať si ďalšie víťazstvo pred vlastným publikom.

 

Aktualizácia: Neúspešný tip. Po góle hosťujúceho Dancika z 27.minúty zápasu Krakow doma podľahol svojmu súperovi 0:1.

29.10.2011 o 18:00  |  Wisla Krakow - Podbeskidzie |  Tip: 1  |  Kurz: 1,40


Zdroj:
športky, ps
Foto:
SITA

DISKUSIA