VIDEO Jurčo je pri chuti: Dve asistencie a bitka

Tomáš JurčoTomáš Jurčo Zdroj: internet

ST.JOHN - Slovenský hokejový útočník Tomáš Jurčo má za sebou rušný zápas v Quebeckej juniorskej hokejovej lige (QMJHL).

Slovák sa pričinil veľkou mierou o triumf jeho St. John Sea Dogs proti Cape Breton Screaming Eagles (6:3), keď dvakrát famózne nabil na gól tohtoročnej draftovej trojke v NHL Jonathanovi Huberdeauovi a stihol sa po odchode do zámoria aj prvýkrát pobiť.

Hlavne vypracovanie prvého gólu budú fanúšikovia skloňovať počas nasledujúcich dní a jeho akcia z 10. minúty prispela rozhodujúcou mierou k tomu, že ho vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. Jurčo nabral rýchlosť na pravom krídle a následne v prečíslení 2 na 1 skvele obslúžil svojho spoluhráča. Najprv predviedol svoju, už aj v zámorí známu palicovú techniku, keď hosťujúcemu obrancovi zamotal hlavu i nohy posunutím puku za seba a pomedzi nohy späť, vzápätí bekhendom presne nahral na čepeľ Huberdeauovi, ktorý skóroval.

V druhej tretine si dvojica plodnú spoluprácu zopakovala v presilovke. Jurčo z ľavej strany uvidel nekrytého kolegu a cez dvoch brániacich hráčov ho milimetrovo našiel na druhej strane klziska, čo Huberdeau využil strelením gólu na 2:0.

Na konci tretiny uvideli diváci talentovaného útočníka v neobvyklej pozícii, keď po faule na spoluhráča neváhal zhodiť rukavice a vyzval na súboj Logana Shawa. Bitkári dostali po nerozhodnom súboji po 5 minút, "orli" inkasovali aj menší trest a presilovku využili domáci k zvýšeniu skóre na 5:1.

Jurčo si zatiaľ obohatil štatistiky v prebiehajúcej sezóne v 12 zápasoch o 15 bodov, viac má zo Slovákov na konte v QMJHL len Marek Hrivík (Moncton Wildcats), ktorý v 20 zápasoch bodoval 20-krát (7+13).

• Zdroj: TASR, youtube