VIDEO Trojbodoví Gáborík a Kopecký, asistencia Cháru

Filip Kuba a Ryan Callahan bojujú o pukFilip Kuba a Ryan Callahan bojujú o puk Zdroj: SITA

NEW YORK - V trinástich sobotňajších zápasoch NHL korčuľovalo deväť slovenských hokejistov. Do štatistík sa najvýraznejšie zapísali Marián Gáborík a Tomáš Kopecký.

Krídelník Rangers Gáborík strelil gól a pridal aj dve asistencie v súboji s Ottawou, no jeho tímu to na víťazstvo nestačilo. Rangers prehrali na domácom ľade 4:5 po nájazdoch a Gáboríka vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu.

"Liga je vyrovnaná a nemôžete zrazu prestať hrať," cituje portál nhl. com autora dvoch gólov Brada Richardsa. "Musíte mať puk pod kontrolou. Netreba vyhrať 8:1, ale musíte hrať stále svoju hru a snažiť sa skórovať, čo sme dnes neurobili," dodal Richards.

"Opäť sa nám podaril vynikajúci zvrat," tešil sa autor dvoch gólov Ottawy Jason Spezza. "Stáva sa nám to už pravidelne. Nie je to jednoduché, ale zistili sme ako vyhrávať, čo dokazuje charakter nášho tímu."

Najlepší deň po svojom prestupe zo Chicaga do Floridy zažil Kopecký. Útočník asistoval pri všetkých troch góloch svojho tímu a víťazstve 3:2 na ľade Buffala a skončil aj s dvomi plusovými bodmi. Obranca Sekera bol s takmer 21 minútami na ľade druhý najvyťaženejší hráč Sabres a okrem streleckého pokusu zaznamenal i mínusový bod.

Montreal zdolal obhajcu Stanleyho pohára z Bostonu 4:2 a natiahol víťaznú sériu na tri zápasy. V domácej bránke dostal prednosť Carey Price, ktorého dvomi strelami ohrozil Zdeno Chára. Slovenský obranca bol s 28 minútami na ľade najvyťaženejším hráčom zápasu a po jeho asistencii Tyler Seguin znížil 55 skúnd pred koncom na 2:3.

Jednu asistenciu pripísali aj kapitánovi Bostonu Zdenovi Chárovi. Obhajcovi Stanleyho pohára to však na body v Montreale nestačilo, podľahol 2:4 a vo Východnej konferencii je posledný pätnásty. „Verím v tento tím. Viem, čo sa v ňom skrýva. Viem, že teraz sme akoby v hlbokej priepasti, ale iba tímové výkony nás z toho dokážu dostať," povedal po tretej prehre Bostonu v rade kapitán Zdeno Chára.

Chicago s Mariánom Hossom zdolalo Columbus 5:2 vďaka trom gólom v záverečnej časti. Hossa strávil na ľade takmer 20,5 minúty a s piatimi pokusmi patril k najaktívnejším strelcom zápasu. Arbitri v zápase neuznali dovedna štyri góly. Za stavu 2:1 Patrick Kane dosiahol gól vysokou hokejkou a namiesto dvojgólového vedenia v závere tretiny hostia vyrovnali. V záverečnej časti sa za stavu 2:2 opäť predčasne tešil Patrick Sharp a pri vedení domácich 4:2 najprv Dave Bolland dokopol puk do bránky korčuľou a na druhej strane rozhodca pokazil radosť po rovnakej akcii Derickovi Brassardovi.

"Takéto niečo sa nestáva každý deň," skonštatoval autor dvoch gólov domácich Viktor Stalberg. "Andrew Brunette hrá v NHL už dlho, no povedal mi, že toľko neuznaných gólov ešte nevidel."

V súboji New York Islanders - San Jose (2:3 pp) si zahrali proti sebe Milan Jurčina a Michal Handzuš. Milan Jurčina strávil na ľade takmer 14 minút a dvomi strelami ohrozil brankára hostí. Michal Handzuš v drese "žralokov" odohral takmer 11 minút, počas ktorých sa nezapísal do štatistík duelu.

Rovnako s ofenzívnou nulou na konte bodov skončil aj Andrej Meszároš. Philadelphia zvíťazila nad Carolinou hladko 5:1. Andrej Meszároš bol s takmer 23 minútami na ľade najvyťaženejším hráčom zápasu a okrem dvoch striel na bránku zaznamenal i dvojminútové vylúčenie v druhej tretine.

Nashville zvíťazil nad Anaheimom 3:0 a brankár Pekka Rinne okorenil svoje 100. víťazstvo v NHL 20 úspešnými zákrokmi a 22. shutoutom v kariére. Ľubomír Višňovský v drese "káčerov" odohral 17 minút a okrem dvojminútového trestu zaznamenal i mínusový bod.

NEW YORK RANGERS - OTTAWA 4:5 po predĺžení a nájazdoch (0:1, 2:0, 2:3 - 0:0, 0:1)
Góly: 27. Callahan, 28. Richards (GÁBORÍK), 45. GÁBORÍK, 49. Richards (GÁBORÍK) - 14. Neil, 50. a 53. Spezza, 58. Michálek, rozhodujúci nájazd Michálek. Brankári: Lundqvist - Anderson. Strely na bránku: 28:40. Diváci: 18.200.

BUFFALO - FLORIDA 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 39. Vanek, 53. Pominville - 27. Goc (KOPECKÝ), 57. Fleischmann (KOPECKÝ), 59. Garrison (KOPECKÝ). Brankári: Miller - Theodore. Strely na bránku: 26:36. Diváci: 18.690.

TORONTO - PITTSBURGH 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Góly: 12. Grabovskij, 32. Connolly, 44. MacArthur, 51. Kessel - 31. Cooke, 36. Kunitz, 48. Malkin. Brankári: Gustavsson - Johnson. Strely na bránku: 29:37. Diváci: 19.526.

MONTREAL - BOSTON 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: 16. Gionta, 17. Eller, 33. Desharnais, 60. Plekanec - 37. Lucic, 60. Seguin (CHÁRA). Brankári: Price - Rask (Thomas). Strely na bránku: 27:28. Diváci: 21.273.

NEW YORK ISLANDERS - SAN JOSE 2:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 24. Tavares, 32. Grabner - 1. Pavelski, 34. Couture, 62. Burns. Brankári: DiPietro - Greiss. Strely na bránku: 37:30. Diváci: 11.742.

PHILADELPHIA - CAROLINA 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
Góly: 7. Hartnell, 41. a 53. Jágr, 46. Talbot, 48. Giuroux - 24. Jokinen. Brankári: Bryzgalov - Boucher. Strely na bránku: 34:25. Diváci: 19.683.

TAMPA BAY - WINNIPEG 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 40. Lecavalier. Brankári: Roloson - Pavelec. Strely na bránku: 27:28. Diváci: 19.204.

NASHVILLE - ANAHEIM 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 1. Hornqvist, 19. Erat, 43. Weber. Brankári: Rinne - Hiller. Strely na bránku: 29:20. Diváci: 16.395.

MINNESOTA - DETROIT 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 11. Heatley. Brankári: Harding - Howard. Strely na bránku: 20:36. Diváci: 17.233.

DALLAS - NEW JERSEY 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 11. Eriksson, 52. Fiddler, 60. Souray - 32. Sýkora. Brankári: Lehtonen - Hedberg. Strely na bránku: 23:32. Diváci: 11.740.

CHICAGO - COLUMBUS 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Góly: 3. Kruger, 19. Bolland, 45. a 47. Stalberg, 60. Frolík - 6. Prospal, 35. MacKenzie. Brankári: Emery - York. Strely na bránku: 38:29. Diváci: 21.114.

PHOENIX - LOS ANGELES 3:2 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 26. a 36. Vrbata, 65. Langkow - 23. Richards, 47. Kopitar. Brankári: Smith - Quick. Strely na bránku: 33:39. Diváci: 10.379.

VANCOUVER - WASHINGTON 7:4 (3:1, 1:3, 3:0)

Góly: 4. a 51. Lapierre, 14. a 47. Higgins, 20. a 28. Edler, 47. H. Sedin - 9. a 22. Ovečkin, 26. Knuble, 38. Johansson. Brankári: Luongo - Vokoun (21. Neuvirth). Strely na bránku: 43:32. Diváci: 18.860.

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com