VIDEO Neymar dal štyri góly, ďalšie dva mu neuznali

NeymarNeymar Zdroj: SITA

RIO DE JANEIRO - Brazílsky futbalový talent Neymar na seba v domácej súťaži opäť upozornil. V zápase proti Atléticu Paranaense zariadil Santosu víťazstvo 4:1 štyrmi gólmi, ďalšie dva góly mu navyše rozhodca neuznal.

Útočník, o ktorého sa už v lete uchádzali elitné európskej kluby vrátane Barcelony a Realu Madrid, otvoril skóre v druhej minúte z penalty. Hattrick mohol skompletizovať ešte do polčasu, obe trefy ale podľa rozhodcov padli z ofsajdu.

Po prestávke najprv Atlético vyrovnalo na 1:1, potom ale prišli opäť chvíle brazílskeho mladíka. Neymar najprv z ďalšej penalty vrátil Santosu vedenie a dvoma gólmi z hry poslal zostupom ohrozeného súpera na 18. miesto tabuľky.

Len slová uznania má pre Neymara jeho legendárny krajan Pelé. "Dal by som mu Zlatú loptu, zažíva fantastickú sezónu. Moje srdce patrí Santosu, ktorý teraz buduje naozaj silné a mladé mužstvo. Dúfam, že v ňom Neymar dlho zostane, je to výnimočný hráč," povedal pre španielsky denník Marca.

• Zdroj: ČTK, youtube