Nitra sa vytrápila s mladíkmi z Orange 20

Radosť hráčov NitryRadosť hráčov Nitry Zdroj: internet

PÚCHOV - Úvodný gól stretnutia padol v 13. min po peknej kombinácii domácich. Ďaloga sa dostal do útočného pásma, prihral pred bránku voľnému D. Hudecovi, ktorý strelil svoj premiérový zásah v extralige - 1:0.

Vyrovnanie prišlo až v 38. min, keď Nitrania využili presilovku - na druhýkrát sa v nej presadil Korhoň. V úvode tretej tretiny Macejko prihral Zigovi, ktorý prekorčuľoval dvojicu nitrianskych obrancov a blafákom prekonal Čiliaka – 2:1. Nitrania vyrovnali v 54. min, keď domácej obrane ušiel Fojtík a zblízka prekonal Šimbocha pomedzi betóny - 2:2 Hostia sa po prvý raz ujali vedenia až necelé tri minúty pred koncom záverečnej časti hry. Po parádnej Hrnkovej prihrávke spoza bránky voľný G. Saliji strhol víťazstvo na stranu hostí.

HK Orange 20 - HK Nitra 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Góly: 14. D. Hudec (M. Ďaloga, Fujerík), 42. Zigo (Macejko) - 38. Korhoň (T. Chrenko, S. Saliji), 54. J. Fojtík (P. Barinka, M. Štefanka), 58. G. Saliji (Hrnka)
Vylúčení: 2:5, navyše Bagin (Orange 20) 10 min za nešportové správanie, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Jura - Bogdaň, Korba, 158 divákov

Orange 20: Šimboch - P. Luža ml., Trška, Macejko, Kurali, Bagin, Šedivý, Nechala, Bajaník - Matoušek, Šimčák, Hinďoš - Bubela, Zigo, Bene - D. Hudec, Fujerík, M. Ďaloga - Ihnaťo, Lamper

Nitra: Čiliak - Árvay, M. Hruška, Rais, M. Bača, König, J. Polák, Trávniček, Hrudík - J. Fojtík, M. Štefanka, P. Barinka - S. Saliji, T. Chrenko, Podstavek - G. Saliji, Hrnka, Korhoň - L. Klíma, Piačka, Kluka

Anton Tomko (tréner HK Orange 20): "Táto prehra nás môže akurát tak mrzieť. Podali sme veľmi dobrý výkon, snažili sme sa hrať aktívne dopredu, výsledkom čoho bol pre nás stav 2:1. V posledných desiatich minútach sme urobili dve individuálne chyby, keď sme nepodržali hráčov po buly v útočnom pásme. Zaslúžili sme si vyhrať, pretože chlapci hrali obetavo, s nasadením, dobre korčuľovali. Teší ma, že nastáva zlepšenie v našej hre, chlapci vnímajú jej systém a to je pre nás podstatné."

Ján Jaško (tréner Nitry): "Hráči pod vplyvom piatkového ťažkého duelu proti Žiline nepristúpili k zápasu tak, ako mali. Škoda zraneného Podstavka. Tento súboj treba čo najskôr hodiť za hlavu a sústrediť sa na ďalší."