Litvínov predviedol skvelý obrat, 13 bodov Slovákov

Martin HujsaMartin Hujsa Zdroj: internet

Litvínov predviedol v piatkovom stretnutí 22. kola najvyššej českej hokejovej extraligy obrat v hodine dvanástej. Ešte v 50. minúte prehrávali domáci s Kladnom 1:4, potom však prišli chvíle slovenského útočníka Martina Hujsu, ktorý asistoval pri dvoch presných zásahoch a jeden pridal.

V predĺžení napokon rozvlnili sieť domáci a tešili sa z víťazstva 5:4. Na druhej strane skóroval Jiří Bicek, dve asistencie si pripísal Ivan Majeský a jednu Marek Hovorka.

Slavia Praha vyhrala na ľade Pardubíc 3:2 a domácim nepomohol ani gól a asistencia Martina Barteka. O víťazstve Liberca nad Mladou Boleslavou 2:1 po samostatných nájazdoch rozhodli dva presné zásahy slovenského útočníka Milana Bartoviča.

Karlove Vary - Brno 4:3 po sam. nájazdoch (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 1. Košťál, 18. SKLADANÝ (DEJ), 60. Skuhravý, rozhodujúci sam. nájazd premenil Pech - 5. Svoboda Jak, 32. Divíšek, 39. Hubáček

Liberec - Mladá Boleslav 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 26. BARTOVIČ, rozhdodujúci sam. nájazd premenil BARTOVIČ - 20. Balaštík (PODKONICKÝ)

Litvínov - Kladno 5:4 po predĺžení (1:1, 0:3, 3:0 - 1:0)
Góly: 19. Lukeš, 50. Frolík (HUJSA), 54. HUJSA, 58. Černošek (HUJSA), 65. Kubinčák - 7. Kalla, 22. Valský, 36. Toman (IVAN MAJESKÝ), 37. BICEK (IVAN MAJESKÝ)

Pardubice - Slavia Praha 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Góly: 27. Kousal (BARTEK), 42. BARTEK - 3. Micka, 7. Krenželok, 27. Sim

Plzeň - Třinec 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 46. a 60. Duda, 36. Kratěna - 44. Orsava