VIDEO Pálffy prispel k víťazstvu nad Zvolenom troma bodmi

Žigmund PálffyŽigmund Pálffy Zdroj: SITA

SKALICA - Po nie príliš pútavom úvode súboja si prvú vážnejšiu gólovú šancu vypracovali v 16. min domáci Skaličania, ale brankár Škrečko si poradil so strelou aj dorážkou J. Hrušku. Vzápätí na druhej strane neuspeli ani Zvolenčania, Lakosilovi pomohol útočník Višňovský. O dve minúty neskôr sa do šance dostal aj Pálffy, skóre sa však nemenilo.

Druhú tretinu začali domáci raketovo, keď už za devätnásť sekúnd za Škrečka na 1:0 upravil Pálffy. Domáci však o minútu na to v obrane zaspali a zblízka na 1:1 vyrovnal Škvaridlo. Domáci potom spálili viaceré šance, či už Višňovský, Obdržálek, alebo Hruška, ktorý postupne stroskotali na zvolenskom brankárovi. V tejto časti hry sa hral o poznanie živší hokej, no obom mužstvám chýbala väčšia presnosť pri kombináciách a v koncovke, preto bolo po štyridsiatich minútach na ukazovateli skóre len 1:1.

Od 44. minúty hrali domáci v početnej výhode pri vylúčení Škvaridla, ale využili až ďalšiu presilovku, keď Brabencov pobyt na trestnej lavici zužitkoval Lušňák, ktorý bez problémov doklepol Pálffyho prihrávku do odkrytej časti Škrečkovej brány. Hostia doplatili na svoje fauly v poslednej tretine, keď Obdržálek tečoval Pálffyho strelu pri vylúčení Baláža na 3:1. Najkrajšiu akciu zápasu predviedol päť minút pred koncom Kutálek, keď prešiel všetko čo bolo pred ním a bekhendom stanovil konečné skóre na 4:1. Domáci sa tak po víťazstve v zápase priemernej úrovne poskočili na 1. miesto extraligovej tabuľky.

HK 36 Skalica - HKm Zvolen 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Góly: 21. Pálffy (R. Školiak, J. Hruška), 48. Lušňák (Pálffy, Obdržálek), 53. Obdržálek (Pálffy), 56. Kutálek (Šmach, Klejna) - 22. Škvaridlo (Hraško)
Vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Bundil, Kacej, 1733 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, I. Jankovič, M. Srnec, T. Magušin, Karlíček, Bučka - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Klejna, M. Šátek - J. Jurík, Holovič, R. Konečný

Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Vantroba, Marek Ďaloga, Korhonen, Hraško, Ťavoda, Zošiak - Zuzin, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, Čurilla - Otčenáš, Šachrajčuk, Škvaridlo - M. Jurík, Trochta, Síkela

Svatopluk Kosík, asistent trénera Skalice: "V prvej tretine sme hrali opatrne, nikto nechcel urobiť vážnejšiu chybu. Obraz hry sa zmenil v druhej časti, kedy obe mužstvá hrali s maximálnym nasadením. Mali sme viac gólových šancí. Dali sme štyri góly a myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili."

Jozef Škrak, tréner Zvolena: "V prvej časti sme boli lepším mužstvom, mali sme lepší pohyb, boli sme aktívnejší smerom dopredu. Druhé dejstvo bolo vyrovnané, hra mala spád, so šancami na oboch stranách. Je smutné, že o konečnom výsledku nerozhodli aktéri na ľade, ale v poslednej tretine do hry vstúpil niekto úplne iný a viac k tmou nemám čo dodať."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv