VIDEO Šláger pre Barcelonu, Bakošov gól rozhodol

Radosť BarcelonyRadosť Barcelony Zdroj: SITA

BORISOV - Slovenský útočník Marek Bakoš rozhodol v zápase 5. kola o víťazstve Viktorie Plzeň na ihrisku BATE Borisov 1:0. Bakošov druhý gól v skupinovej fáze a celkovo ôsmy v tejto sezóne Ligy majstrov výrazne posunul českého majstra k postupu do šestnásťfinále Európskej ligy.

Bakoša, ktorý na zahmlenom štadióne v Minsku skóroval z päťky po spätnej prihrávke od Milana Petrželu, striedal v 79. minúte ďalší Slovák Michal Ďuriš. Obranca Marián Čišovský do zápasu kvôli vylúčeniu v minulom zápase nezasiahol.

V šlágri 5. kola zvíťazila Barcelona nad AC Miláno 3:2. Na San Sire otvoril skóre vlastným gólom Marka van Bommel, "rossoneri" odpovedali o šesť minút zásluhou Zlatana Ibrahimoviča. Hostia boli nebezpečnejší a po opakovanom pokutovom kope dal Lionel Messi svoj piaty gól v skupinovej fáze a upravil na 1:2. Zaujímavý duel sa hral aj po zmene strán. Najskôr sa Prince Boateng uvoľnil do šestnástky pri preberaní lopty cez Erica Abidala a skóroval k bližšej žrdi - 2:2. Lenže po učebnicovej kolmici Messiho s prehľadom umiestnil loptu k žrdi Xavi - 2:3. Barcelona tak ide ďalej z prvého miesta v skupine.

BATE Borisov (Biel.) - Viktoria Plzeň (ČR) 0:1 (0:1)

Gól: 42. BAKOŠ, rozhodoval: Blom (Hol.)

BATE: Gutor - Jurevič, Filipenko, M. Simič, Bordačev - A. Voloďko, Pavlov (69. Gordejčuk) - Baga, Renan, Koncevoj (75. Rudik) - Skavyš (77. Kežman)

Plzeň: M. Čech - Rajtoral, Bystroň, Ševinský, Limberský - Jiráček, P. Horváth - Petržela (83. Fillo), D. Kolář, Pilař (90. Řezník) - BAKOŠ (79. M. ĎURIŠ)

AC Miláno (Tal.) - FC Barcelona (Šp.) 2:3 (1:2)
Góly: 20. Ibrahimovič, 54. K. P. Boateng - 14. Van Bommel (vlastný), 31. Messi (z pok. kopu), 63. Xavi Hernández, rozhodoval: Stark (Nem.)

Miláno: Abbiati - Abate, Nesta (66. Bonera), Thiago Silva, Zambrotta - Aquilani, Van Bommel (72. Nocerino), Seedorf - K. P. Boateng - Robinho (46. A. Pato), Ibrahimovič

Barcelona: Victor Valdés - Puyol, Mascherano, Sergio Busquets, É. Abidal - Xavi Hernández, S. Keita, Thiago Alcantara (90. Jonathan Soriano) - Fábregas (80. Pedro Rodríguez) - Messi, David Villa (68. A. Sánchez)