VIDEO Kucka pri prehre Janova, AC nadelilo Chievu

Hráči AC MilánoHráči AC Miláno Zdroj: SITA

MILÁNO - Futbalisti FC Janov prehrali v zápase 13. kola talianskej Serie A na ihrisku posledného tímu tabuľky Ceseny 0:2 po dvoch zásahoch Adriana Mutua. Slovenský stredopoliar Juraj Kucka prišiel na ihrisko za nerozhodného stavu v 67. minúte, už o tri minúty ale jeho tím z penalty prvýkrát inkasoval.

Dôležité víťazstvo napriek absenciám v zostave zaznamenal milánsky Inter, ktorý vďaka gólu iba 19-ročného holandského útočníka Luca Cataignosa z 89. minúty vybojoval tri body na pôde Sieny.

Obhajca titulu AC Miláno rozdrvili Chievo 4:0 zásluhou štyroch gólov z prvého polčasu. Zverenci trénera Massimilina Allegriho sa prepracovali na druhé miesto tabuľky o bod za Juventus. "Stará dáma" má však odložené stretnutie k dobru. Zlatan Ibrahimovič v 16. minúte zavŕšil stovku gólov v Serii A, tesne pred prestávkou švédsky strelec načal aj druhú, keď sa presadil z pokutového kopu.

Cesena - FC Janov 2:0 (0:0)
Góly: 70. a 80. Mutu (prvý z 11m), ČK. 77. Ravaglia (Cesena)