VIDEO Bayern prehral v Mainzi, Werder zdolal Stuttgart

Mario Gomez a Elkin SotoMario Gomez a Elkin Soto Zdroj: SITA

MAINZ - Futbalisti Werderu Brémy zdolali v nedeľňajšom zápase 14. kola nemeckej bundesligy VfB Stuttgart 2:0, keď sa o góly v druhom polčase postarali Hunt a Naldo. Bayern Mníchov prekvapujúco zakopol na ihrisku Mainzu, keď prehral 2:3.

Bayern po desiatich zápasoch prišiel o vedenie v tabuľke. Už v predchádzajúcom programe kola sa o bod pred bavorský tím dostali Dortmund a Mönchengladbach. Bayern chcel odčiniť prehru z posledného kola s Dortmundom, ale v Mainzi začal zle. V desiatej minúte dostal výbornú prihrávku Andreas Ivanschitz a po kľučke poslal domácich ľavačkou do vedenia. Po prestávke vyrovnal stopér Daniel van Buyten, lenže vzápätí brankár Manuel Neuer dvakrát inkasoval. Najprv nestačil na nenápadnú strelu z diaľky z kopačky Marka Caligiuriho, na 3:1 zvýšil hlavou po rohu nestrážený Niko Bungert. V nervóznom závere síce favorit znížil znovu zásluhou Van Buytena na rozdiel jediného gólu, holandský stopér ale v nastavení v najväčšiu šancu namiesto skompletizovania hetriku minul ľavú žrď.

Brémy sa oklepal z debaklu 0:5 s Mönchengladbachom a posunuli sa v tabuľke na štvrté miesto. Najprv trafil v 57. minúte Aaron Hunt, za desať minút zaskočil exportným priamym kopom brankára Svena Ulreicha brazílsky obranca Naldo. Werder potvrdil vynikajúcu formu v domácich zápasoch - na svojom štadióne stratil v ôsmich stretnutiach body len s lídrom z Dortmundu.

1. SV Mainz 05 - Bayern Mníchov 3:2 (1:0)
Góly: 11. Ivanschitz, 65. Caligiuri, 74. Bungert - 56. a 79. Van Buyten