VIDEO Domáca prehra Tottenhamu, Kuciak vylúčený

Modrič premieňa penaltuModrič premieňa penaltu Zdroj: SITA

LONDÝN - V stredajších zápasoch 5. kola skupinovej fázy Európskej ligy si postup do jarného šestnásťfinále vybojovali ďalšie tímy - Standard Liege, Hannover 96 a po nečakanom triumfe 2:1 na ihrisku Tottenhamu Hotspur aj PAOK Solún. Už pred predposledným kolom skupinovej fázy sa medzi 32 tímov európskej klubovej súťaže číslo dva kvalifikoval poltucet mužstiev - Anderlecht Brusel, Legia Varšava, Athletico Bilbao, PSV Eindhoven, Twente Enschede a Sporting Lisabon.

Slovenský brankár v službách Legie Varšava Dušan Kuciak nedochytal zápas proti PSV Eindhoven, keď dostal červenú kartu v 56. minúte za stavu 1:0 pre hostí. Bývalý gólman Žiliny v gólovej šanci nedovolene zastavil Kevina Strootmana a musel predčasne pod sprchy. Nayvše, hostia hneď vzápätí zvýšili z pokutového kopu na 0:2 zásluhou Belgičana Driesa Mertensa. Poľský tím v domácom prostredí napokon prehral 0:3, keď gólový účet uzavrel Zakaria Labyad. Oba tímy však už mali predtým zaistený postup z C-skupiny do ďalšej fázy.

Hráči PAOK Solún triumfovali na ostrovoch, keď o výhre nad Tottenhamom rozhodli dvomi gólmi už v prvom polčase. Grécky tím si tak v predstihu vybojoval postup, zatiaľ čo o druhom postupujúcom z A-skupiny sa rozhodne medzí Tottenhamom a Kazaňou až v poslednom kole.

Napriek prehre Hannoveru na pôde Standard Liege 0:2 sa z postupu z B-skupiny už môžu tešiť oba kluby. V paralélne hranom stretnutí totiž FC Kodaň nedokázal získať potrebné tri body na ihirsku tímu Voskla Poltava a po remíze 1:1 sa postupová matematika skončila. Dánsky klub sa totiž môže už len bodovo dotiahnuť na Hannover, ale zástupca bundesligy má lepšiu bilanciu vzájomných súbojov.

A-skupina:

Tottenham Hotspur FC (Angl.) - PAOK Solún (Gréc.) 1:2 (1:2)
Góly: 39. Modrič (z pok. kopu) - 6. Salpingidis, 14. Athanasiadis, ČK: 37. Stafylidis (PAOK), rozhodoval: Nijhuis (Hol.)

FC Rubin Kazaň (Rus.) - Shamrock Rovers FC (Ír.) 4:1 (2:1)

B-skupina:

Standard Liége (Belg.) - Hannover 96 (Nem.) 2:0 (1:0)
Góly: 26. Tchité, 56. Cyriac, rozhodoval: Damato (Tal.)

FC Vorskla Poltava (Ukr.) - FC Kodaň (Dán.) 1:1 (1:1)
Góly: 31. N'Doye (vlastný) - 37. N'Doye, rozhodoval: Kulbakov (Biel.)

Tabuľka B-skupiny:

1. Liége 5 3 2 0 8:1 11 - istota postupu do 1/16-finále
2. Hannover 5 2 2 1 6:6 8 - istota postupu do 1/16-finále
3. Kodaň 5 1 2 2 5:8 5
4. Poltava 5 0 2 3 3:7 2

C-skupina:

Legia Varšava (Poľ.) - PSV Eindhoven (Hol.) 0:3 (0:1)
Góly: 32. Manolev, 59. Mertens (z pok. kopu), 68. Labyad, ČK: 56. D. Kuciak (Legia), rozhodoval: Aydinus (Tur.)
Dušan Kuciak (Legia) chytal do 56. min, keď dostal červenú kartu.

Rapid Bukurešť (Rum.) - Hapoel Tel-Aviv (Izr.) 1:3 (1:3)
Góly: 43. Deac (z pok. kopu) - 12. Igiebor, 39. Tamuz (z pok. kopu), 45. Toama, rozhodoval: Szabó (Maď.)