VIDEO Švento spečatil víťazstvo Salzburgu nad PSG

Gólová radosť hráčov SalzburguGólová radosť hráčov Salzburgu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Bilbao bez ohľadu na výsledok zápasu s Parížom St. Germain obsadí v F-skupine 1. miesto, keďže francúzsky celok prehral v Salzburgu s Red Bullom 0:2. V drese víťazného tímu odohral celý duel slovenský stredopoliar Dušan Švento, ktorý v tretej minúte nadstaveného času spečatil triumf Salzburgu a neskôr ešte uvidel žltú kartu.

Futbalisti rumunského FC Vaslui, v základnej zostave aj so slovenským obrancom Pavlom Farkašom, remizovali na domácej pôde s Laziom Rím 0:0 a zachovali si tak šancu na postup do jarného šestnásťfinále. Vaslui sa oň pobije v záverečnom zápase na štadióne FC Zürich, ktorý už nemá šancu postúpiť. Švajčiari totiž vo štvrtok prehrali so Sportingom Lisabon 0:2 a skončia poslední. Naopak, klub z hlavného mesta Portugalska si poistil prvé miesto v tabuľke.

V E-skupine si zabezpečili účasť v šestnásťfinále hráči Stoke City, ktorí remizovali s Dynamom Kyjev 1:1. V druhom zápase vyhral Besiktas Istanbul v izraelskom Maccabi Tel Aviv po góle Quaresmu z 92. minúty 3:2 a v poslednom stretnutí mu na postup stačí remíza. Slovenský útočník Filip Hološko nastúpil v drese hostí v 90. minúte.

D-skupina:

FC Vaslui - Lazio Rím 0:0

Rozhodoval: Milorad Mažič (Srb.)
/za domácich Pavol Farkaš celý zápas/

Sporting Lisabon - FC Zürich 2:0 (1:0)
Góly: 15. Wolfswinkel, 58. Božinov. Rozhodoval: Peter Rasmussen (Dán.)

Tabuľka D-skupiny:
1. Sporting 5 4 0 1 8:2 12 - istota postupu do 1/16-finále
2. Lazio Rím 5 1 3 1 5:5 6
3. Vaslui 5 1 3 1 5:6 6
4. FC Zürich 5 0 2 3 3:8 2

E-skupina:

Maccabi Tel Aviv - Besiktas Istanbul 2:3 (0:1)
Góly: 59. Yeini, 70. Logasi - 45.+1 a 90.+2 Quaresma, 47. Toraman. Rozhodoval: Serge Gumienny (Bel.)