VIDEO Slovan sa natrápil s Nitrou, Šatan sa opät pobil

Jozef Fojtík z Nitry, Roman Kukumberg zo Slovana, Henrich Ručkay z Nitry a brankár Branislav Konrád zo SlovanaJozef Fojtík z Nitry, Roman Kukumberg zo Slovana, Henrich Ručkay z Nitry a brankár Branislav Konrád zo Slovana Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Favorizovaný Slovan začal aktívne, postupne svoje šance nepremenili Šatan, A. Kudrna ani Kukumberg. Presadil sa až v 7. min M. Preisinger, ktorý dopravil odrazený puk za Šimbocha - 1:0. Záver úvodného dejstva sa niesol v nervóznom duchu.

Ďalší priebeh veľa vzruchu nepriniesol, no všetko sa zmenilo na začiatku 19. minúty. Pri mantineli sa do seba pustili rovnako ako v prvom vzájomnom zápase Šatan s hosťujúcim Bačom a v momente sa strhla hromadná šarvátka. Šatan odkorčuľoval do šatne so skrvavenou hlavou, no neminul ho trest 5+DKZ. Rovnako dopadol aj jeho spoluhráč Švarný a aj Nitran Bača, ktorého pri odchode z ľadu vyzvali na pästný súboj viacerí Slovanisti. Nitrania tak mali 5-minútovú presilovku. Do konca tretiny napriek kanonáde Konráda neprekonali a v závere prišli aj o Hrnku, ktorý dostal 5+DKZ za sekanie. Menší trest si vyslúžil aj domáci Ďatelinka.

Nitra vyrovnala v 22. min, keď obranca Rais po prihrávke M. Štefanku prestrelil gólmana Konráda. Slovan však bojoval a o minútu neskôr už viedol, odrazenú strelu Bulíka poslal do nitrianskej bránky skúsený Lipiansky. V 32. min nepremenil D. Skokan trestné strieľanie, keď trafil iba žŕdku Šimbochovej bránky. Neuspel ani L. Hudáček, ktorý sa pokúsil prekvapiť gólmana hostí spoza bránky.

Nitre sa podarilo opäť vyrovnať už v 23. sekunde tretieho dejstva, H. Ručkay spoza kruhov prekvapil Konráda - 2:2. V 43. min hostia viedli presným zásahom Fojtíka, ktorého nahodený puk skončil za prekvapeným brankárom domácich. O minútu neskôr vyrovnal obranca Peter Frühauf, ktorý od modrej čiary našiel medzeru medzi betónmi Šimbocha. Rozhodnutie priniesol gól M. Bartánusa v 48. min, ktorý sa najlepšie zorientoval pred hosťujúcou bránkou. Nitra sa v závere pokúšala vyrovnať v hre bez brankára, ale Slovan si už tri body ustrážil

HC Slovan Bratislava - HK Nitra 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Góly: 7. Presinger (D. Skokan, I. Ďatelinka), 23. Lipiansky (Bulík), 44. P. Frühauf (Dobroň, M. Bakoš), 48. M. Bartánus (D. Skokan, D. Buc) - 22. Rais (M. Štefanka, Ďurák), 41. H. Ručkay (M. Hruška, Valčák), 43. Fojtík (H. Ručkay)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Konrád 10 min za nešp. správanie, Švarný, Šatan - M. Bača (všetci 5+DKZ za bitku), Hrnka 5+DKZ za seknutie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Šefčík, Výleta, 3854 divákov

Slovan: Konrád - Dobroň, Bohunický, Švarný, Jass, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Štajnoch - Preisinger, Kukumberg, D. Skokan - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - M. Bartánus, Bulík, M. Bakoš - A. Kudrna, D. Buc, M. Sloboda

Nitra: Šimboch - M. Bača, M. Hruška, Rais, Ďurák, Pavol Gurčík, Hrudík, König, Kružík - Fojtík, Valčák, H. Ručkay - Martin Segľa, M. Štefanka, G. Saliji - P. Barinka, Hrnka, Kluka - Jasinský, Piačka, Šumichrast

Miroslav Mosnár, asistent trénera Slovana: "Prvá tretina bola aj z našej strany trošku vlažná. Ten incidente tam vniesol trošku nervozity. Potom sme nedali samostatný nájazd a ani trestné strieľanie, to bolo okamihy, ktoré mohli zápas upokojiť. Súper sa dostal do vedenia, no našťastie sa nám podarilo silou vôle duel otočiť. Miro Šatan má tržnú ranu na hlave. Neviem ako je na tom Roman Kukumberg, ešte sme to neriešili, musíme sa opýtať lekára."

Ján Jaško, tréner Nitry: "Prvá tretina nebola z našej strany po hokejovej stránke vôbec dobrá. Domáci dali síce iba jeden gól, ale ten ďalší priebeh ovplyvnila tá nepríjemná šarvátka. Vyrovnávajúcim gólom sme sa dostali späť do hry. Potom sme sa snažili hrať jednoducho a prehusťovať to stredné pásmo, čo sa nám aj darilo. V tretej tretine sme chceli vývoj zápasu otočiť. V priebehu dvoch minút sme strelili dva. Mužstvo sa však potom dostalo pod tlak, zbytočný faul a hostia dali vyrovnávajúci gól, ktorý ich postavil na nohy."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv