Futsalisti postúpili do baráže o postup na MS

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: futsalslovakia.sk, va

COIMBRA - Slovenská reprezentácia vo futsale uspela aj vo svojom druhom vystúpení v 4. skupine európskej časti kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta, keď v portugalskej Coimbre v piatok zdolala výber Litvy 4:2.

Slováci sa napokon už môžu v predstihu radovať po tom, ako Portugalčania vo večernom zápase zdolali Francúzov 6:0. MS 2012 sa uskutočnia 2. - 18. novembra v Thajsku.

Zverenci Richarda Bača síce v piatok s Litovčanmi od 7. min prehrávali po góle Arturasa Rimkevičiusa, ale do prestávky sa Dušan Rafaj, Peter Serbin a Peter Haľko postarali o obrat. V druhom polčase zvýšil na 4:1 Gabriel Rick a presný zásah Jurijusa Jeremejevasa znamenal už iba zníženie.

Litva - Slovensko 2:4 (1:3)
Góly: 6. Rimkevičius, 32. Jeremejevas - 10. Rafaj, 11. Serbin, 13. Haľko, 31. Rick. Rozhodovali: Samadli (Azer.) a Stawicki (Poľ.), ŽK: Steinas - Mikita, Rick, ČK: 40. Rick

Portugalsko - Francúzsko 6:0