Portugalskí aj talianski futsalisti splnili úlohu favoritov

Portugalčan Goncalo a Serjao z AzerbajdžanuPortugalčan Goncalo a Serjao z Azerbajdžanu Zdroj: internet

SPLIT/ZÁHREB - Talianski futsalisti majú za sebou úspešný vstup do majstrovstiev Európy v Chorvátsku, keď v stredu v základnej C-skupine zdolali Turecko 3:1.

Turci síce zaskočili favorita už v 2. minúte, keď sa technickou parádou prezentoval Yasin Erdal, ale Taliani otočili vývoj dvoma gólmi Lucu Ippolita a poistku pridal v 37. minúte Gabriel Lima. Počas celého stretnutia mali kontinentálni šampióni z roku 2003 veľkú prevahu, proti statočne brániacim Turkom sa však presadzovali len s ťažkosťami.

Skupinu D otvorila "repríza" semifinále z posledného európskeho šampionátu medzi Portugalskom a Azerbajdžanom (vtedy 3:3 a postup Portugalska na penalty). Hráči z Pyrenejského polostrova sa rýchlo dostali do dvojgólového vedenia a aj keď vzápätí znížil Farajzade, obhajca striebra už dotiahol duel do víťazného konca.

C-skupina:
Taliansko - Turecko 3:1 (1:1)
Góly: 7. a 30. Ippoliti, 37. Lima - 2. Erdal

D-skupina:
Portugalsko - Azerbajdžan 4:1 (2:1)
Góly: 3. Cardinal, 4. Felipe (vlastný), 26. Marinho, 38. Ricardinho - 7. Farajzade.

• Zdroj: TASR, športky, ts