VIDEO Ronaldovi tiekli slzy potokom: Po penaltovej dráme je opäť bez trofeje!

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: Profimedia

DŽIDDA - Ani v druhej sezóne v Saudskej Arábii sa portugalskej futbalovej hviezde Cristianovi Ronaldovi nepodarilo získať žiadnu cennú trofej.

Vo finále pohára podľahol s Al-Nassrom na penalty Al-Hilalu, ktorý predtým ovládol aj ligu práve pred Ronaldovým tímom. Piatkový pohárový neúspech päťnásobný držiteľ Zlatej lopty priamo na ihrisku oplakal.

Al-Hilal viedol vo finále od siedmej minúty zásluhou srbského útočníka Aleksandara Mitroviča. V 56. min navyše an-Nasr prišiel o kolumbijského brankára Davida Ospinu. Bývalý brankár Arsenalu a Neapola dostal červenú kartu za hru rukou mimo pokutového územia. V závere normálnej hracej doby bol vylúčený na druhej strane tiež obranca Alí Buláihí za úder hlavou a Al-Nassru sa vzápätí podarilo vyrovnať.

Ligový šampión hral od 90. minúty dokonca v deviatich, pretože vylúčený bol tiež Kalidou Koulibaly. Zápas dospel až do rozstrelu, ktorý Al-Hilal vyhral 5:4. Al-Nassru nepomohla ani Ronaldova premenená penalta. Tridsaťdeväťročný Portugalčan v sezóne zažiaril aspoň individuálne, keď 35 gólmi stanovil nový strelecký rekord saudskej ligy.

Ronaldo pôsobí v Saudskej Arábii rok a pol po tom, ako predčasne skončilo jeho druhé angažmán v Manchestri United. Zmluvu v Saudskej Arábii má bývalý kanonier Realu Madrid a Juventusu ešte na rok.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Al-Nassr Al-Hilal FC