EURO 2024 Víťazný gól Portugalska nemal platiť! Verdikt rozhodcu potopil Čechov, myslí si nemecká ikona

Sklamaní českí reprezentanti po strelenom góle PortugalskaSklamaní českí reprezentanti po strelenom góle Portugalska Zdroj: SITA/AP/Sergei Grits

LIPSKO - Portugalsko zvíťazilo nad Českom 2:1 v utorňajšom zápase F-skupiny na ME v Nemecku.

O ich víťazstve rozhodol v nadstavenom čase Francisco Conceicao. Treba férovo poznamenať, že futbalisti Portugalska mali po väčšiu časť zápasu výraznú prevahu, ktorú dokumentoval aj počet striel (16:4) i striel na bránu (7:1). Rozhodujúci gól však podľa niektorých fanúšikov, ale aj bývalých hráčov padol po kontroverznom verdikte hlavného talianskeho rozhodcu Marca Guida.

Ten neodpískal faul Nelsona Semeda na Davida Douděru. Portugalčani následne z protiútoku dokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu po zásahu Conceicaa. Spomínanú situáciu komentoval v štúdiu televízie ARD bývalý záložník a nemecký reprezentant Bastian Schweinsteiger. Podľa niekdajšieho hráča Bayernu Mníchov a Manchestru United sa mal pískať jednoznačný faul na českého hráča.

"Bol to jasný faul Nelsona Semeda proti Davidovi Douděrovi. O 20 sekúnd neskôr to už bolo 2:1 pre Portugalsko. Semedo išiel len po protihráčovi, ani sa nepozrel, kde je lopta. Toto mi prekáža. Ak to rozhodca na medzinárodnej úrovni nevidí a je k tomu zároveň relatívne blízko, tak je mi to naozaj ľúto," dodal rozhorčený majster sveta z roku 2014. Informoval denník Bild.

Viac o téme: Bastian Schweinsteiger Portugalsko Česko EURO 2024 ME v Nemecku 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy