Dosiahnu londýnski kohúti očakávané víťazstvo?

Sandro z Tottenhamu (v čiernom) v súboji Premier League na pôde tímu Swansea (31.12.)Sandro z Tottenhamu (v čiernom) v súboji Premier League na pôde tímu Swansea (31.12.) Zdroj: SITA

LONDÝN – Anglická Premier League pokračuje v utorok ďalšími zápasmi jubilejného dvadsiateho ligového kola. Na White Hart Lane aktuálne tretí Tottenham privíta štrnásty West Bromwich Albion.

Prvý vzájomný súboj v aktuálnom ročníku skončil výhrou Hottspur, ktorí zásluhou dvoch gólov v záverečnej desaťminútovke zápasu napokon zvíťazili 3:1 (26.11.). V domácom prostredí však „kohúti“ svojho súpera podceniť nemôžu, veď West Bromwich v tejto sezóne paradoxne lepšie výsledky dosahuje na ihriskách súperov. Aktuálne tretí celok ligovej tabuľky však pred vlastným publikom patrí medzi najúspešnejšie mužstvá a potvrdiť to bude chcieť aj v utorok.

Kohúti majú na vedúce duo z Manchestru stratu šiestich bodov, ale to majú ešte k dobru jedno stretnutie. Zdá sa, že práve Tottenham bude čiernym koňom tohto ročníka Premier League, keď slávne veľkokluby ako londýnska Chelsea či Arsenal sú na tom podstatne horšie. Domáci na White Hart Lane vyhrali až šesť z ôsmich zápasov a dosiahli výborné skóre 17:8. V poslednom ligovom vystúpení remizovali na pôde Swansea 1:1 (viď foto), keď na gól kanoniera Van der Vaarta odpovedal šesť minút pred koncom Scott Sinclair.

Harry Redknapp nemôže do hry v utorok nasadiť Scotta Parkera, ktorý sa zranil v poslednom dueli Premier League. Ďalšími hráčmi, ktorí nenastúpia sú: Huddlestone, King, Lennon, Bassong, Pavljučenko a Jenas. Tottenham disponuje širokým kádrom a aj bez chýbajúcich futbalistov môže kouč poskladať hviezdnu jedenástku s množstvom kvalitných osobností (ako napríklad reprezentant Anglicka Jermain Defoe, tvorca hry Modrič či talentovaný Bale).

West Bromwich po sérii úspešných výsledkov, keď trikrát za sebou v Premier League mužstvo neokúsilo pocit prehry, v poslednom vystúpení neuspel. Po bezgólovom prvom polčase sa tri minúty pred koncom duelu presadil hosťujúci Anichebe a Everton na pôde W.B.A vybojoval cenné tri body. Takýto neúspech určite zamrzí a mužstvu nepridá na psychickej pohode.

Aj v tíme hostí je niekoľko absencií, chýbať by trénerovi mali títo hráči: J. Olsson, Z. Gera, S. Reid a otázny je aj štart Chrisa Brunta a kanoniera Shane Longa, ktorého trápi zranenie chrbta. Pri pomerne úzkom a kvalitatívne nevyrovnanom kádri tak hostia budú mať dosť vážne problémy postaviť silnú jedenástku.

Tottenham v Premier League prežíva rozprávkovú sezónu a po vypadnutí z Európskej ligy sa už naplno môže venovať domácej súťaži. Tipujeme, že ako veľký favorit duelu si hviezdny domáci klub nenechá pomedzi prsty ujsť očakávané tri body.

Aktualizácia: Úspešný tip. O držiteľovi troch bodov rozhodol domáci kanonier Jermain Defoe, ktorý v 63. minúte zápasu strelil jediný gól celého stretnutia.

3.1.2012 o 20:45  |  Tottenham - West Bromwich  |  Tip: 1  |  Kurz: 1,40

• Zdroj: športky, ps