VIDEO ManUtd v kríze, s Newcastlom prehral o tri góly

Sklamaní hráči Manchesteru UnitedSklamaní hráči Manchesteru United Zdroj: SITA

LONDÝN - Slabšia forma Manchesteru United pokračuje. V stretnutí 20. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League zverenci Alexa Fergusona prehrali na pôde Newcastlu United hladko 0:3. Úvodný gól stretnutia zaznamenal v 33. minúte senegalský útočník Demba Ba.

Hneď v úvode druhého polčasu zvýšil na 2:0 dvadsaťpäťročný strednopoliar Cabaye. Posledný krát si z kalichu trpkosti museli hráči Manchesteru United upiť v závere stretnutia, keď si vlastenca strelil Jones. Manchester tak zaknihoval po domácej blamáži s Blackburnom Rovers už druhú prehru v rade.

Tim Howard sa stal štvrtým brankárom v histórii anglickej Premier League, ktorému sa podarilo streliť gól. Americký gólman Evertonu skóroval v stredajšom zápase 20. kola proti Boltonu, keď v 63. minúte vykopol loptu z vlastnej šestnástky, tá skočila asi tridsať metrov pred súperovou bránkou a vietor ju zavial až do siete. Brankár Boltonu Adam Bogdan sa za ňou iba márne načahoval.

Howardovi, ktorý nastúpil na svoj 250. zápas v Anglicku, však pokazila radosť prehra 1:2, keďže na jeho nevídaný gól odpovedali N`Gog a Cahill. Z brankárov dosiahli góly v Premier League už len Peter Schmeichel z Dánska, ďalší Američan Brad Friedel a domáci Paul Robinson.

Newcastle United - Manchester United 3:0 (1:0)
Góly: 33. Demba Ba, 47. Cabaye, 90. Phil Jones (vlastný)

FC Everton - Bolton Wanderers 1:2 (0:0)
Góly: 63. T. Howard - 67. N´Gog, 78. G. Cahill
Brankár Ján Mucha ml. (Everton) sedel na lavičke, jeho kolega Tim Howard sa stal štvrtým gólmanom v histórii Premier League, ktorý skóroval.

• Zdroj: TASR, SITA, dailymotion, youtube