Kvitová s Berdychom vyhrali pre Česko Hopmanov pohár

Tomáš Berdych a Petra KvitováTomáš Berdych a Petra Kvitová Zdroj: SITA

PERTH - Českí tenisti sa stali po druhý raz v ére samostatnosti víťazmi Hopmanovho pohára miešaných družstiev v austrálskom Perthe, keď vo finále vyhrali nad Francúzskom 2:0. O rozhodujúci druhý bod sa v areáli Burswood Dome postaral Tomáš Berdych, ktorý si poradil s Richardom Gasquetom v dvoch setoch 7:6 (0) a 6:4.

V úvodnej dvojhre wimledonská šampiónka Petra Kvitová zdolala Marion Bartoliovú tiež v dvoch setoch 7:5 a 6:1. Česi prvýkrát triumfovali v Hopmanovom pohári v roku 1994, keď sa zo zisku "diamantových loptičiek" tešili Jana Novotná s Petrom Kordom po finálovom úspechu s Nemeckom. Francúzi na prvé víťazstvo na neoficiálnych MS miešaných družstiev stále iba čakajú.

"Bol to môj najlepší zápas tu v Perthe, hrala som dobre. Navyše aj Bartoliová hrala výborný tenis, takže som sa dočkala pochvaly aj od trénera Kotyzu," povedala po zápase Kvítová. "Dnes mi pomáhal aj servis a podľa mňa som to bola ja, ktorá išla do výmen prvá pre bod," pochválila sa česká športovkyňa uplynulého roka.

"Petra vyhrala všetko, čo sa dalo, a ja som k tomu niečo pridal, takže tu teraz stojíme s touto peknou trofejou. Nemohlo to dopadnúť lepšie, bol to extrémne skvelý týždeň," skonštatoval na slávnostnom ceremoniáli finalista Wimbledonu 2010 a terajší 7. muž renkingu Berdych.

Česko - Francúzsko 2:0 (miešanú štvorhru neodohrali)

Petra Kvitová - Marion Bartoliová 7:5, 6:1

Tomáš Berdych - Richard Gasquet 7:6 (0), 6:4