VIDEO Poprad si doma poradil so Slovanom

Patrik Svitana pred brankárom Slovana Branislavom KonrádomPatrik Svitana pred brankárom Slovana Branislavom Konrádom Zdroj: SITA

POPRAD - Poprad privítal v šlágri kola na vlastnom ľade bratislavský Slovan a nenechal nič na náhodu. Defenzíva "belasých" stála na vratkých nohách, hneď v prvej minúte v prečíslení 2 na 1 Koskinen predĺžil na Kuľhu a popradský delostrelec chladnokrvne premenil - 1:0.

Po 4 minútach hry bolo už 2:0, keď Slovan zabudol na Svitanu, ktorého osamoteného pred bránou našiel Vaic. Potom sa k slovu konečne dostali i hostia a Melicherčík musel likvidovať Bakošovu príležitosť. Podtatranci boli jednoznačne lepší a pálili z každej pozície. V 12. minúte Konrád vyrazil Balánovu strelu rovno pred seba a Vaic doklepol puk do siete a zvýšil vedenie s ľahkosťou hrajúcich domácich. Lodivod Bratislavčanov Štefan Mikeš si vyžiadal oddychový čas a mohol byť rád, že jeho zverenci do prestávky už neinkasovali.

Slovan mohol v úvode druhej časti znížiť, Skokanovu strelu s námahou vyrazil Melicherčík. V 26. minúte bolo už 4:0, Vaic nabil Svitanovi a popradský krídelník z prvej pridal svoj druhý gól v zápase. V ďalšom striedaní prišli domáci o Fína Koskinena, ktorého nešetrne fauloval Skokan. V nasledovnom oslabení mohol čestný úspech Slovanu zaznamenať Preisinger, no Melicherčík zachránil. V ďalšom priebehu sa šance rodili na oboch stranách, no skóre ostalo do druhej sirény už nezmenené.

V 45. minúte fauloval Kovačevič Lipianskeho a arbitri nariadili trestné strieľanie, ktoré hosťujúci kapitán rutinérsky premenil - 4:1. Odpovedať mohol Kroták, ktorý v úniku nenašiel recept na Konráda. Zahrmelo však znovu na druhej strane, Libor Hudáček strelil druhý gól a Slovan bol späť v zápase. Hostia sa snažili vytvoriť si územnú prevahu, Poprad však dobre pokrýval stredné pásmo a nepripustil zdramatizovanie stretnutia.

HK AutoFinance Poprad - Slovan Bratislava 4:2 (3:0, 1:0, 0:2)
Góly: 1. Kuľha, 4., 26. Svitana, 12. Vaic - 45. Lipiansky, 46. Hudáček.
Rozhodovali: Bruggemann, D. Konc - Rovenský, M. Korba, vylúčení: 7:9, navyše: 28. Skokan (Slovan) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2418 divákov.

Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, D. Brejčák, Kovačevič, Fabian, Jáchym, A. Novotný, D. Kramár - Vandas, Koskinen, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Škovira, A. Kroták, R. Rapáč - Homa, Miroslav Hlinka, S. Takáč

Slovan: Konrád - Švarný, Dobroň, Jerofejevs, Jass, I. Ďatelinka, Štajnoch, P. Frühauf, L. Kozák - M. Bartánus, Lipiansky, M. Bakoš - D. Skokan, Kukumberg, Bulík - M. Macho, Buc, L. Hudáček - M. Sloboda, Preisinger, A. Kudrna

Ladislav Svozil (tréner Popradu): "Do zranenia Koskinena sme boli jasne lepším tímom. Vyhrávali sme osobné súboje, narábali sme lepšie s pukom, strieľali sme. Slovan sme našou aktívnou hrou naozaj zaskočili. Potom sa nám však rozpadol prvý útok a proti fyzicky zdatnejšiemu súperovi sme sa už len bránili."

Štefan Mikeš (tréner Slovana): "Nehrali sme na úzkom klzisku konfrontačný hokej, čo Poprad využil a rozhodol dvoma gólmi už po piatich minútach. Začali sme hrať agresívnejšie a chceli sme so zápasom niečo urobiť, ale bolo už neskoro."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv