Zvládne biely balet aj osemfinálovú odvetu v Malage?

Tréneri Manuel Pellegrini (vľavo) a Jose Mourinho (Real Madrid) v úvodnom osemfinálovom súboji na madridskom Santiago Bernabeu (3.1.)Tréneri Manuel Pellegrini (vľavo) a Jose Mourinho (Real Madrid) v úvodnom osemfinálovom súboji na madridskom Santiago Bernabeu (3.1.) Zdroj: SITA

MALAGA – Španielsky ligový pohár Copa del Rey pokračuje v stredu odvetnými stretnutiami osemfinálového kola. Po ofenzívnej prestrelke na štadióne St. Bernabeu sa aktuálny líder Primera Division v druhom zápase predstaví na pôde Malagy.

V úvodnom dueli osemfinálového kola sa Madridčania pred vlastným publikom nečakane natrápili. Už za tridsať minút hry totiž domáci šokujúco s Malagou prehrávali 0:2 po zásahoch Sergia Sáncheza a Demichelisa. V druhom dejstve však „biely balet“ ukázal svoju ofenzívnu silu, keď v rozpätí desiatich minút dokázal svojmu súperovi streliť tri góly a otočiť tak nepriaznivý priebeh stretnutia na 3:2. Strelecky sa dokázali presadiť Khedira, Higuaín a Benzema.

Malaga si vo svojom úvodnom zápolení v Copa del Rey paradoxne lepšie počínala na ihrisku svojho súpera. Po výhre 1:0 na pôde Getafe (13.12.) potom v domácej odvete s týmto sokom len remizovala 2:2 (21.12.). K vytúženému postupu to však stačilo. Aj proti vysoko favorizovanému Realu Madrid si tento španielsky klub vytvoril pred druhým súbojom solídnu východiskovú pozíciu, ktorú však aj tak bude pred vlastným publikom veľmi náročné potvrdiť.

Hosťujúci „biely balet“ je totiž aktuálne opäť nezastaviťelný a aj keď sa doma s Malagou poriadne potrápil, zaváhať by nemal ani na ihrisku svojho súpera. Po prehre s Barcelonou (1:3) ďalšie dva duely v Primera Division zvládol Madrid vo veľkom štýle, keď v nich nastrieľal až neuveriteľných jedenásť gólov. Po remízovom zaváhaní najväčšieho konkurenta v boji o ligové prvenstvo v mestskom derby s Espanyolom (1:1) má Real na čele súťaže aktuálne už päťbodový náskok. Vysoké víkendové víťazstvo nad Granadou 5:1 (7.1.) giganta zo St. Bernabeu určite pred pohárovou odvetou správne naladilo.

V tomto ročníku Primera Division sa už zverenci trénera Mourinha v Malage predstavili a zvíťazili pohodlne 4:0 (22.10.). Len tesná výhra z úvodného stretnutia v Madride nedovolí hosťom tento duel podceniť a my tipujeme, že favorizovaný celok na Estadio La Rosaleda svoj postup do štvrťfinále Copa del Rey spečatí očakávaným víťazstvom.

Aktualizácia: Úspešný tip. Madridčania zvíťazili aj v odvete, keď o všetkom rozhodol jediný gól striedajúceho Karima Benzemu v 72. minúte zápasu.

10.1.2012 o 22:00  |  Malaga - Real Madrid  |  Tip: 2  |  Kurz: 1,40

Vyskúšaj našu online tipovačku a hraj o ceny!

• Zdroj: športky, ps