Zdolá v Melbourne vlaňajší semifinalista aj Gasqueta?

Španiel David Ferrer po výhre nad americkým tenistom Ryanom Sweetingom (19.1.)Španiel David Ferrer po výhre nad americkým tenistom Ryanom Sweetingom (19.1.) Zdroj: SITA

MELBOURNE – Prestížny tenisový turnaj v Austrálii pokračuje v nedeľu a pondelok ďalšími duelmi. V mužskej časti úvodného grandslamu sezóny máme na programe už osemfinálové súboje. V jednom z nich uvidíme aktuálnu svetovú päťku Španiela Davida Ferrera, ktorý o postup medzi najlepšiu osmičku bude bojovať s francúzskym tenistom Richardom Gasquetom (18.).

V uplynulých dvoch rokoch títo dvaja hráči nenarazili na seba ani jedinýkrát, ale celkovo už zohrali šesť vzájomných súbojov. V nich bol až päťkrát úspešnejší španielsky tenista. Ferrer navyše pri všetkých týchto víťazstvách neumožnil svojmu súperovi uhrať ani jediný set. Naposledy Gasqueta zdolal v úvodnom kole turnaja Masters v Šanghaji 6-4, 6-3 (12.10.2009).

Nízky, ale veľmi čiperný španielsky tenista sa objavuje a vyrovnané výkony podáva prakticky na všetkých povrchoch. V uplynulom ročníku dosiahol skvelú celkovú bilanciu šesťdesiattri výhier a dvadsaťjedna prehier. Výborný vstup mal aj do aktuálnej sezóny, keď sa na úvod stal celkovým víťazom turnaja v Aucklande. Ďalšie tri výhry na rýchlom povrchu dosiahol už tu v austrálskom Melbourne, kde postupne zdolal Machada (70.), Sweetinga (68.) a Chelu (29.). Okrem stretnutia s bojovným Američanom Sweetingom (viď foto), kde stratil Ferrer až dva sety, nemal doposiaľ v Austrálii vážnejšie problémy so žiadnym súperom.

Vsaď si v našej tipovacej hre na zápas Gasqueta proti Ferrerovi

Francúz Gasquet sa začiatkom roka predstavil na Hopman Cupe, kde ho po troch výhrach v halovom prostredí dokázal až vo finále zastaviť český tenista Tomáš Berdych (7.). Prechod na klasický tvrdý povrch však priniesol prekvapivú porážku favorizovaného francúzskeho tenistu. Ten síce na úvod turnaja v Sydney zdolal hladko Taliana Fogniniho (6-2, 6-1), ale v štvrťfinále potom šokujúco podľahol Istominovi 4-6, 6-7 (12.1.). Na Australian Open prekonal už svoje minuloročné maximum, potom čo v treťom kole až prekvapivo hladko zdolal kvalitného Tipsareviča 6-3, 6-3, 6-1 (21.1.) a vybojoval si tak osemfinálovú účasť. V úvodných dvoch zápasoch stratil len jediný set s Talianom Seppim (40.), Golubeva (146.) porazil suverénne 6-4, 6-2, 3-0 a skreč. (19.1.). Francúzsky hráč ťaží predovšetkým zo svojho účinného servisu, ktorý doterajší súperi nedokázali eliminovať.

Skúsenejšieho španielskeho tenistu v osemfinále čaká mimoriadne kvalitný sok, ktorého Ferrer v žiadnom prípade nemôže podceniť. Španiel, ktorý obhajuje v Melbourne vlaňajšiu účasť medzi najlepšou štvorkou, však patrí medzi najlepšie returnujúcich hráčov na okruhu ATP a rozhodne má kvalitu na to, aby Gasqueta zdolal. My tipujeme, že sa mu to podarí a vybojuje si tak postup do štvrťfinále.

Aktualizácia: Úspešný tip. Favorizovaný Španiel nezaváhal a francúzskemu tenistovi nepovolil uhrať ani jediný set (6-4, 6-4, 6-1).

23.1.2012 o 1:00  |  Richard Gasquet - David Ferrer  |  Tip: 2  |  Kurz: 1,50

• Zdroj: športky, ps