VIDEO O výhre MHC Mountfield nad Slovanom rozhodol Kriška

Radosť hráčov MHC Mountfield MartinRadosť hráčov MHC Mountfield Martin Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti MHC Mountfield Martin zvíťazili v nedeľňajšom zápase 41. kola Tipsport extraligy na ľade Slovana Bratislava 3:2 po predĺžení. Víťazný gól hostí zaznamenal štyri sekundy pred koncom nadstavenej päťminútovky Martin Kriška.

Po vlažnom úvode v podaní oboch tímov si prvú gólovú príležitosť vypracovali v 8. minúte hostia z Turca, ale Važanovo zakončenie Konrád so šťastím zneškodnil. O päť minút neskôr zovrela súperovu obranu štvrtá útočná formácia Slovana, brankár Šimko si však poradil so strelami Macha i Buca. K otvoreniu skóre bol v prvej tretine najbližšie Švarný, no v presilovej hre stojac ani nie meter od úplne odkrytej bránky poslal puk iba do vzdialenejšej žŕdky.

"Belasí" predviedli raketový nástup do druhej dvadsaťminútovky, keď Lipiansky už po 13 sekundách dorazil do odkrytej bránky strelu Šatana - 1:0. Slovan si postupom času aj vďaka niekoľkým presilovkám vytvoril územnú prevahu, ale zahrmieť mohlo na druhej strane, keby Markovič z bezprostrednej blízkosti pred Konrádom lepšie trafil puk. Náskok domácich zvýšil necelú minútu pred druhou sirénou Kukumberg, ktorý obkorčuľoval bránku a zavesil puk pod hornú žŕdku.

Na začiatku tretieho dejstva unikol po pravej strane Markovič a prudkou strelou prekonal dovtedy stopercentného Konráda - 2:1. Kontaktný gól hostí nabudil k ešte väčšej aktivite a domáca obrana sa musela obracať. V 55. minúte mohol vyrovnať Galamboš, Konrád však podržal svoj tím rovnako ako na druhej strane Šimko pri šanci Preisingera. V samom závere si martinská striedačka vybrala oddychový čas, napriek vylúčeniu Sobotu skúsila hru vabank a Galamboš pri avizovanom vylúčení jedného zo slovanistov vynútil pre svoj tím predĺženie. V ňom sa nechal zbytočne vylúčiť Kukumberg a Kriška štyri sekundy pred koncom nadstavenej päťminútovky rozhodol o zisku dvoch bodov pre hostí - 2:3.

Slovan Bratislava - MHC Mountfield Martin 2:3 pp (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Góly: 21. Lipiansky (Šatan, Frühauf), 40. Kukumberg - 43. Markovič (Šišovský, Galamboš), 60. Galamboš (Markovič), 65. Kriška (Výborný). Rozhodovali: Müllner - Stano, Brath, vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Škoda (Martin) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 4451 divákov.

Slovan Bratislava: Konrád - Ďatelinka, Frühauf, Švarný, Dobroň, Jerofejevs, Trška, Jass, Štajnoch - Bulík, Kukumberg, Šatan - Hudáček, Lipiansky, Bartánus - Bakoš, Preisinger, Kudrna - Sloboda, Macho, Buc

MHC Mountfield Martin: Šimko - Matejka, Drgoň, Kozák, Výborný, Vartovník, Brcko, Škumát, Mocek - Markovič, Galamboš, Važan - Kriška, Škoda, Šišovský - Macejka, Murček, Ižvolt - Cíger, Zeliska, Sobota

Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): "Zápas sa mi hodnotí len veľmi ťažko. Dostali sme sa do herného kŕča. Súper dobre bránil, my sme sa len ťažko presadzovali. Záver už bol taký, aký bol. Takto vyhrať nemôžeme. Výkon nášho tímu nezodpovedá kvalite hráčov, ktorí sú v Slovane."

Ladislav Spišiak (tréner MHC Mountfield): "Pred zápasom v Bratislave sme zmenili systém hry. Súpera sme napádali už v jeho obrannom pásme, narobili sme mu tak dosť problémov. Musím pochváliť hráčov, splnili všetko, čo sme si povedali. Na Slovan sme išli s nádejou, že by sme mohli uhrať bod. Mužstvo bojovalo, išlo za cieľom. Napokon si vďaka bojovnosti dva body vybojovalo."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv