VIDEO Slovenský duel Serie A pre Kucku, prehra Interu

Rodrigo Palacio prekonáva De SanctisaRodrigo Palacio prekonáva De Sanctisa Zdroj: SITA

FLORENCIA - Slovenský súboj v 20. kole talianskej Serie A vyznel lepšie pre Juraja Kucku, ktorého FC Janov zdolal SSC Neapol s Marekom Hamšíkom tesne 3:2. Obaja Slováci odohrali celý duel. Janov si vypracoval už v prvom polčase dvojgólový náskok a Rodrigo Palacio v 69. minúte svojim druhým zásahom zvýšil na 3:0. Hostia sa nevzdávali, v závere znížili na rozdiel jediného gólu, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Kucka videl už v tretej minúte žltú kartu. Janov sa vďaka triumfu posunul do horných poschodí tabuľky, Neapol zostal siedmy.

"Nezvládli sme duel. Už po prvom polčase sme mali dvojgólovú stratu," uviedol Hamšík pre svoju oficiálnu internetovú stránku. Práve on mohol hostí v 66. min vrátiť do zápasu. Výborne si prebral loptu, ale jeho strelu z desiatich metrov gólman domácich chytil. "Veľká škoda, že som nedal gól. Navyše, z protiútoku sme tretíkrát inkasovali. Potom sme síce v priebehu dvoch minút dali dva góly, ale vyrovnať sa nám nepodarilo. Mrzí nás prehra," dodal banskobystrický rodák, ktorý odohral celý zápas.

Milánsky Inter nečakane nezískal ani bod na ihrisku zostupom ohrozeného Lecce a na štvrtom mieste tabuľky ho tak vystriedalo Lazio po triumfe vo Verone s Chievom 3:0. Ďalší rímsky klub AS stratil doma body s Bolognou (1:1).

AC Miláno vyhralo na San Sire nad Cagliari bez problémov 3:0. Už 15. gól v sezóne strelil Zlatan Ibrahimovič. "Rossoneri" strácajú na prvý Juventus Turín len bod.

AC Miláno - Cagliari 3:0 (2:0)
Góly: 32. Ibrahimovič, 39. Nocerino, 75. Ambrosini

Fiorentina - Siena 2:1 (1:0)
Góly: 4. Jovetič, 63. Natali - 89. Calaio (z pok. kopu)

<center><iframe frameborder="0" width="480" height="360" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/xo5448"></iframe><br /><a href="https://www.dailymotion.com/video/xo5448_fiorentina-2-1-siena-goal-highlights-29-01-2012_sport" target="_blank"></a> <i><a href="https://www.dailymotion.com/vik2003" target="_blank"></a></i></center>

FC Janov - SSC Neapol 3:2 (1:0)
Góly: 31. a 70. Palacio, 36. Gilardino - 81. Cavani, 82. Lavezzi
Juraj Kucka (Janov) odohral celý zápas a v 3. min dostal žltú kartu, Marek Hamšík (Neapol) absolvoval celé stretnutie

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/xo59qn"></iframe><br /><a href="https://www.dailymotion.com/video/xo59qn_genoa-napoli-3-2_sport" target="_blank"></a> <i <a href="https://www.dailymotion.com/napolicivile" target="_blank"></a></i>

AS Rím - Bologna 1:1 (0:0)
Góly: 62. Pjanič - 57. Di Vaio

Cesena - Atalanta Bergamo 0:1 (0:0)
Gól: 76. M. Rossi (vlastný), ČK: 79. Denis (Atalanta)

Chievo Verona - Lazio Rím 0:3 (0:1)
Góly: 88. a 89. Klose, 21. Hernanes

Lecce - Inter Miláno 1:0 (1:0)
Gól: 40. Giacomazzi

<center><iframe frameborder="0" width="480" height="255" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/xo56m9"></iframe><br /><a href="https://www.dailymotion.com/video/xo56m9_lecce-1-0-inter_sport" target="_blank"></a> <i><a href="https://www.dailymotion.com/Anatolly7" target="_blank"></a></i></center>