Bláznivá prestrelka pre Srbsko, hladký triumf Ruska

Vidan Bojovič sa teší z postupu Vidan Bojovič sa teší z postupu Zdroj: internet

ZÁHREB/SPLIT - Ruskí futsalisti zvíťazili v piatkovom zápase C-skupiny majstrovstiev Európy v chorvátskom Splite nad Tureckom vysoko 5:0 a postúpili do štvrťfinále turnaja. Pre Turecko sa po úvodnej prehre s Talianskom 1:3 šampionát skončil.

Oveľa väčšiu drámu videli diváci v Záhrebe, kde sa v rámci skupiny D odohral zápase Azerbajdžan - Srbsko. Semifinalista posledných ME musel v stretnutí proti srbskej reprezentácii vyhrať, ak chcel pomýšľať na postup, keďže v úvodnom vystúpení podľahol Portugalsku 1:4. Spočiatku to vyzeralo, že tím posilnený o naturalizovaných Brazílčanov bude mať navrch. Už vo 8. sekunde otvoril skóre Felipe a v 5. minúte bolo 2:0. Srbi dokázali v priebehu necelých troch minút vyrovnať, ale aj v ďalšom priebehu prvého dejstva ťahali za kratší koniec a do kabín išli za stavu 3:4. Po zmene strán sa však na palubovke rozpútala málo vídaná prestrelka, v ktorej sa skóre prelievalo z jednej strany na druhú. Hrdinom stretnutia bol Vidan Bojovič, ktorý zaznamenal 4 góly (navyše sa trafil aj do vlastnej siete). Šťastnejší bol napokon srbský tím, ktorý po jednom z najkrajších zápasov v histórii futsalových šampionátov zvíťazil 9:8. Azerbajdžan v priebehu zápasu štyrikrát viedol, ale ani to mu nestačilo a s turnajom sa po dvoch prehrách lúči. Srbov čaká záverečný duel o prvé miesto skupiny s Portugalskom.

Azerbajdžan - Srbsko 8:9 (4:3)
Góly: 11., 23. a 32. Dantas, 1. a 9. Felipe, 5. Farzaljev, 34. Thiago, 39. Bojovič (vlastný) - 6., 8., 29. a 39. Bojovič, 22. a 27. Kocič, 9. Rajčevič, 23. Lazič, 37. Pavičevič