VIDEO Perniš prispel k vyradeniu Rangers čistým kontom

Dundee United šokovali favoritaDundee United šokovali favorita Zdroj: internet

GLASGOW - Futbalový brankár Dušan Perniš výraznou mierou pomohol Dundee United k nedeľňajšiemu víťazstvu 2:0 na pôde favorizovaného Glasgowa Rangers v zápase osemfinále Škótskeho pohára.

Hostia si vybudovali výbornú pozíciu už v prvom polčase, keď "jazdcom“ strelili dva góly a tento náskok si dokázali udržať. "Víťazstvo na štadióne Ibrox nie je každodennou záležitosťou, preto nás veľmi teší. Bez znevažovania nášho výkonu však treba povedať, že Rangers nemajú taký silný káder ako pred rokom či dvoma a my sme to dokázali využiť,“ uviedol Perniš a pokračoval: "V prvom polčase sme domácich prevýšili po hernej i gólovej stránke, prvé dejstvo bolo z našej strany výborné. Po zmene strán sme kontrolovali výsledok, Rangers sme nepustili do tlaku a vyložených šancí, po taktickej stránke sme to ideálne zvládli.

Rodák z Nitry už vie ako chutí pohárový úspech v Škótsku, v roku 2010 sa vo svojej premiérovej sezóne v zahraničí tešil z víťazstva v tejto súťaži. "Keď už sme vyradili jeden veľký klub, určite pomýšľame na finále, je to však ešte ďaleko. Pred dvoma rokmi sme sa mohli presvedčiť, že to je náročné. Som rád, že som si zopakoval víťazstvo nad Rangers,“ vyhlásil slovenský reprezentant.

Kým v pohári sa Dundee darí, v lige to je už horšie. Tímu Petra Houstona patrí priebežná siedma priečka, ktorá by znamenala účasť v skupine tímov bojujúcich o záchranu. Stred tabuľky je ale mimoriadne vyrovnaný, mužstvá v rozpätí 6. - 10. miesta delí rozostup iba troch bodov. "V Premier League nám ušlo pomedzi prsty veľa bodov. Často sa to lámalo v posledných minútach či na jednej šanci. Chceli by sme sa umiestniť v prvej šestke, kvalitatívne tam rozhodne patríme. Neradi by sme sa trápili so záchranou,“ uzavrel Dušan Perniš.

Debut v novom drese absolvoval v 88. minúte zápasu Miloš Lačný, ktorý vystriedal Mackay-Stevena.

• Zdroj: SITA, youtube