Vrba ešte ponuku nedostal, ale: Národný tím sa neodmieta

Pavel VrbaPavel Vrba Zdroj: internet

NIKÓZIA - Futbalový tréner českého majstra FC Viktoria Plzeň Pavel Vrba (48) by zrejme neodmietol ponuku viesť slovenskú reprezentáciu, zatiaľ ho však v tejto súvislosti nikto konkrétne neoslovil. Vyplýva to z rozhovoru, ktorý rodák z Přerova poskytol českému denník Sport.

"Ide len o špekulácie, ktoré sú výsadou novinárov. Na moju adresu ich bolo už toľko, že som sa pri niektorých musel pousmiať. Z tohto pohľadu žiadna konkrétna ponuka neprišla. Ak sa tak stane, budem sa ňou zaoberať. V tejto chvíli nemám na stole žiadnu zmluvu. Uvidíme, pre akú voľbu sa rozhodne Slovenský futbalový zväz," reagoval Vrba na otázku, či sa cíti byť favoritom na post trénera slovenského A-tímu a pokračoval: "Tieto úvahy ma prekvapili v tom zmysle, že ponuka od národného mužstva z týchto oblastí znamená ocenenie toho, čo prežívam v poslednom čase. Takže z tohto pohľadu netvrdím, že ak sa niekto ozve, nebudem rokovať. Záleží to však na množstve ďalších okolností. Ponuka z takýchto zväzov je zaujímavá, no hovorím, nechajme to na výkonnom výbore SFZ. Teraz je zbytočné sa o tom baviť."

Stretnutie exekutívy Slovenského futbalového zväzu je naplánované na utorok 7. februára. Prezident zväzu Ján Kováčik sa na ňom bude uchádzať o mandát osloviť vytypovaných kandidátov na uprázdnenú pozíciu po odchode Vladimíra Weissa. "Nemôžem tvrdiť, že som s pánom Kováčikom neviedol nejaké debaty. Prebiehali v období, keď mal Vlado Weiss s reprezentáciou obrovské úspechy a pozíciu mal veľmi silnú," pripustil Vrba.

Pavel Vrba má so slovenským futbalom rozsiahle skúsenosti. V rokoch 2004 - 2006 trénoval v Púchove, odkiaľ sa na ďalšie dva roky presunul do Žiliny, navyše v rokoch 2006 - 2007 pôsobil aj ako asistent hlavného trénera národného výberu Jána Kociana. So žilinskými "šošonmi" získal v sezóne 2006/2007 ligový primát.

"Moja pozícia na Slovensku sa vytvárala postupne. Pamätám si ako dnes, že keď som prišiel do Púchova, prirovnávali ma k zahraničnému jogurtu. Jeden slovenský tréner povedal, že prišla horšia kvalita, ale v lepšom balení. Bol som z toho dosť prekvapený, pretože v Česku som nikdy nezažil, že by takto vítali slovenského trénera. Myslím si však, že v Púchove a predovšetkým v Žiline som si vybudoval pozície. Pritom v Žiline mi dávali niektorí ľudia životnosť štyri týždne. Napokon som vydržal dva a štvrť roka, čo je na tamojšie pomery dosť dlhá doba. Vo verejnosti mám istý kredit. Chápem, že niektorým ľuďom, zvlášť starším trénerom, sa to na Slovensku nepáči. Je to ich názor a ja ho rešpektujem."

Úspešný kouč, ktorý s Plzňou od roku 2008 získal domáci pohár i superpohár, triumfoval v lige, kvalifikoval sa do skupinovej fázy Ligy majstrov a z nej do šestnásťfinále Európskej ligy UEFA, priznal, že momentálne prebiehajú počiatočné rozhovory s vedením Západočechov na predĺžení spolupráce. Zároveň však uviedol: "V Česku by som mal možno silnejšiu pozíciu, v zahraničí ste cudzí tréner. Zvlášť tam, kde pri národnom tíme nikdy nepôsobil niekto zo zahraničia. Ale na druhej strane, sú veci, ktoré si niekedy musíte vyskúšať. Asi žiadny tréner neodmietne zaujímavú ponuku, ktorá sa týka národného mužstva. Sú to nadstavbové veci." 

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Internet
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy