VIDEO Žilina v Antalyi druhá, finále bolo fraškou

Žilinčania v TureckuŽilinčania v Turecku Zdroj: MSKZILINA.SK

ANTALYA - Futbalisti MŠK Žilina odohrali na sústredení v Turecku finálový zápas tamojšieho Antalya Cupu proti rumunskému tímu CFR Kluž. Po remíze v riadnom hracom čase museli o víťazovi rozhodnúť až strely zo značky pokutového kopu, v ktorých mali viac šťastia hráči rumunského klubu.

Penalty však hrali v tomto stretnutí úlohu aj v samotnom zápase, keď až tri góly padli práve z hranice bieleho bodu. Celé stretnutie vysielala v priamom prenose aj rumunská televízia, takže frašku v podaní hlavného rozhodcu videli okrem zainteresovaných aktérov aj diváci pri obrazovkách. Pri viac ako sporných rozhodnutiach cyperského arbitra sa tak opäť vynára otázka, či tento duel nebol úmyselne zmanipulovaný. UEFA aj FIFA totiž v posledných mesiacoch či rokoch neustále riešia najrôznejšie podvody v podobným priateľských dueloch. Všetky dôležité momenty si môžete pozrieť vo videu na konci článku.

Sporný verdikt 1: 38. minúta - Center CFR Kluž, nenápadný hlavičkový súboj v pokutovom území Žiliny a nasleduje penalta. Premieňa ju Hora a vyrovnáva na 1:1.

Sporný verdikt 2: 66. minúta - Žilinský kapitán Barčík po súboji padá v pokutovom území, rozhodca okamžite nariadil pokutový kop. Premieňa ho Ceesay - 2:1.

Sporný verdikt 3: 79. minúta - Brazílčan Bastos strieľa asi z 20 metrov, jeho pokus zrazil (možno rukou) viac ako meter pred pokutovým územím Akakpo a rozhodca šokujúco nariaďuje penaltu. Tú premenil na dvakrát Cadu a vyrovnal na konečných 2:2.

Ľubomír Nosický, tréner MŠK Žilina: "Odohrali sme zaujímavý turnaj s dobrými mužstvami, pre nás to bola dobrá príprava na súťaž, dnešný súper nás preveril po všetkých stránkach. Zvíťazil napokon v rozstrele, kde je to o šťastí, my sme ho mali v prvom zápase turnaja."

MŠK Žilina - CFR Kluž (Rum.-I. liga) 2:2 po predĺžení (1:1, 1:1) - na strely zo značky pok. kopu 1:4
Góly Žiliny: 20. Barčík, 67. M. Ceesay (z pok. kopu) - 39. Hora (z pok. kopu), 81. Cadu (z pok .kopu)

• Zdroj: športky, ts, youtube