Sagan v špurte 5. etapy v Katare nestačil na Cavendisha

Mark CavendishMark Cavendish Zdroj: internet

DAUHA - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v 5. etape na pretekoch Okolo Kataru vynikajúce tretie miesto. Víťazom sa stal úradujúci majster sveta Mark Cavendish, pre ktorého to bol druhý etapový triumf v dúhovom drese svetového šampióna i v novom tíme Sky.

Pred Sagana sa v závere 160 km dlhej trate s cieľom v Al Khor Corniche dostal aj jeho tímový kolega Daniel Oss.

"Som nesmierne rád, že sme sa rehabilitovali za predchádzajúce dve etapy. Dnešná predposledná bola celkom v pohode, išlo sa vo veľkom tempe. Sem-tam som sa obával, že sa pelotón pre vietor znova roztrhne ako dve etapy predtým, ale napokon sme to v tíme skvele ustáli a udržali sme sa do posledných chvíľ v hlavnom pelotóne. Aj z tohto hľadiska bol záverečný špurt značne náročný, nehovoriac o tom, že sa to v posledných metroch doslova mlelo zľava doprava a bolo to veľmi nebezpečné. Pravdupovediac, nemám v obľube takéto špurty, ale zvládli sme to spoločne s kolegom Danielom Ossom, ktorý mi chcel veľmi pomôcť. Rozišiel mi to v závere dobre, ale nakoniec to dopadlo tak, že Daniel išiel doľava a mňa to nejako vyhodilo doprava, takže sme špurtovali každý za seba. Víťaz Cavendish bol lepší, vyhral s prehľadom, ale v tíme sme spokojní, že sme boli dvaja na stupni víťazov," komentoval etapu Peter Sagan, ktorého hlas sprostredkoval jeho manažér Jozef Korbel.

Pozíciu lídra si udržal Belgičan Tom Boonen zo zoskupenia Omega Pharma-QuickStep. Sagan sa v celkovom hodnotení posunul na 42. priečku a v bodovacej súťaži poskočil na 5. miesto s osemnástimi bodmi. Posledná etapa je na programe v piatok, meria 120.5 km a povedie zo Sealine Beach Resort do mesta Doha Corniche.

5. etapa (Camel Race Track - Al Khor Corniche, 160 km): 5. etapa (Camel Race Track - Al Khor Corniche, 160 km): 1. Mark Cavendish (V. Brit.) Sky Procycling 3:30:40 h, 2. Daniel Oss (Tal.) Liquigas-Cannondale, 3. PETER SAGAN (SR) Liquigas-Cannondale, 4. John Degenkolb (Nem.) Project 1t4i, 5. Rüdiger Selig (Nem.) Kaťuša, 6. Allan Davis (Aus.) GreenEdge Cycling Team - všetci rovnaký čas ako víťaz

Poradie po 5. etape: 1. Tom Boonen (Belg.) Omega Pharma-Quick Step 13:21:30 h, 2. Tyler Farrar (USA) Garmin-Barracuda +31 s, 3. Juan Antonio Flecha (Šp.) Sky +34, 4. Gert Steegmans (Belg.) Omega Pharma-Quick Step +36, 5. Bernhard Eisel (Rak.) Sky +45, 6. Tom Veelers (Hol.) Project 1t4i +1:00 min, ... 42. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale +3:41

• Zdroj: SITA, TASR, youtube