Vo Walese duel top tímov: Llanelli privíta Bangor

Po základnej časti najlepší waleský ligový kanonier Rhys Griffiths z LlanelliPo základnej časti najlepší waleský ligový kanonier Rhys Griffiths z Llanelli Zdroj: lilywhites.northwalesblogs.co.uk

LLANELLI - Waleská futbalová Premier League cez víkend pokračuje už druhými zápasmi finálovej fázy ligovej súťaže. Aktuálne vedúci Bangor sa v sobotu predstaví na ihrisku Llanelli, ktoré si taktiež stále robí zálusk na majstrovský titul.

V prebiehajúcom ročníku pôjde už o tretí vzájomný súboj týchto klubov. Obidva prípady priniesli víťazstvo domáceho tímu a pomerne ofenzívny futbal s množstvom gólových príležitostí. Llanelli na pôde súpera vyhrávalo už od piatej minúty, ale napokon v útočnom stretnutí Bangoru podľahlo 2:3 (13.8.). Pred vlastným publikom klub dokázal otočiť nepriaznivé skóre 0:1, keď sa o to dvomi zásahmi v záverečných pätnástich minútach postaral kanonier Rhys Griffiths (viď foto). Ten sa s 19 gólmi stal najlepším strelcom súťaže v základnej časti.

Domácim, ktorí sa v tejto sezóne predstavili aj v predkole Európskej ligy, sa po výbornej sérii v poslednom čase prestalo akosi dariť. Po šiestich ligových víťazstvách už dvakrát po sebe Llanelli v Premier League vyšlo bodovo naprázdno a navyše nedokázalo streliť ani jediný gól. Pritom sa mužstvo hrdí treťou najlepšou ofenzívou, keď lepšie je na tom iba vedúce duo Bangor a TNS. Na svojho sobotňajšieho súpera ako lídra súťaže stráca Llanelli len päť bodov a tak by klub v tomto dôležitom zápase nutne potreboval uspieť.

Vsaď si v našej tipovacej hre na zápas Llanelli proti Bangoru

Bangor v súčasnosti tróni na samotnom vrchole najvyššej súťaže a na ihrisko súpera prichádza so sériou piatich ligových víťazstiev v rade. V týchto zápasoch mužstvo dokázalo nastrieľať až šestnásť gólov, na druhej strane šesťkrát dovolilo skórovať aj svojim súperom. Waleský celok disponuje v Premier League najlepšou ofenzívou, keď v doterajších 23 zápasoch zaznamenal 55 gólov.

Elitná futbalová liga vo Walese je povestná „divokými“ výsledkami a vo väčšine prípadov útočné snahy tímov výrazne dominujú nad defenzívou. Súboj kvalitných a o titul bojujúcich mužstiev by taktiež nemal byť výnimkou. Vzájomné súboje popredných celkov sa už štyri roky tradične nesú v ofenzívnom duchu a my tipujeme, že aj v sobotu diváci v Llanelli uvidia aspoň tie tri góly.

Aktualizácia: Neúspešný tip. V súboji kvalitných celkov sme boli svedkami jediného gólu, ktorý až v poslednej minúte zápasu zaznamenal hosťujúci Brewerton. Odporúčaná stávka na počet gólov tak bola zlou voľbou.

11.2.2012 o 15:30  |  Llanelli - Bangor  |  Tip: viac ako 2,5 gólu  |  Kurz: 1,46

• Zdroj: športky, ps