Udrží po sobote Borussia post bundesligového lídra?

Pozápasové víťazné oslavy Borussie po ligovej výhre nad Leverkusenom (11.2.)Pozápasové víťazné oslavy Borussie po ligovej výhre nad Leverkusenom (11.2.) Zdroj: SITA

BERLÍN – Nemecká futbalová Bundesliga pokračuje cez víkend ďalším ligovým kolom. Aktuálny líder najvyššej súťaže Borussia Dortmund sa predstaví na Olympijskom štadióne v Berlíne, kde si svoje sily zmeria s domácou Herthou.

Súčasný držiteľ prvej Bundesligovej priečky má v tejto sezóne svojmu súperovi čo oplácať. Prvé domáce vystúpenie totiž zverencom trénera Kloppa nevyšlo a po bezgólovom polčase napokon Herthe podľahli 1:2 (10.9.). V drese Dortmundu vtedy až dve minúty pred koncom stretnutia znižoval Robert Lewandowski. Od úvodu sezóny sa však toho veľa zmenilo, Borussia už nemá žiadne pohárové povinnosti a aktuálna forma klubu je výborná. Naopak Berlínčania aktuálne prechádzajú poriadnym herným útlmom.

Fanúšikovia Herthy už na bundesligové víťazstvo čakajú rovných desať ligových kôl a proti rozbehnutému Dortmundu to v sobotu domáci bude mať veľmi náročné. Posledná trpká prehra na pôde Stuttgartu (0:5) Berlínčanom na psychickej pohode určite nepridala. Navyše klub v tomto zápase prišiel o Andreasa Ottla, ktorý v dueli inkasoval červenú kartu a s určitosťou tak nebude môcť nastúpiť. Ďalšími chýbajúcimi hráčmi domáceho výberu budú Christian Lell, Maik Franz a Fabian Lustenberger.

Vsaď si v našej tipovacej hre na zápas Herthy proti Dortmundu

Lodivod Borussie nebude môcť v sobotu počítať s Julianom Kochom a mimoriadne talentovaným mladíkom Mariom Götzem. K nim sa navyše pridal aj japonský internacionál Shinji Kagawa. Toho by mohol v zálohe nahradiť Robert Lewandowski, keďže v úlohe ofenzívneho zakončovateľa sa pravdepodobne predstaví Lucas Barrios. Dortmund vyhral v Bundeslige už päťkrát v rade a v najvyššej súťaži je bez porážky už od 18. septembra uplynulého roku, čo je spolu neuveriteľných pätnásť ligových zápasov. Nemeckému klubu sa darí aj v národnom pohári a potom čo už nemá v Európe žiadne pohárové povinnosti patrí k najvážnejším kandidátom na zisk titulu.

Výborne zohratý a mimoriadne kompaktný hosťujúci celok síce do Berlína pricestuje v oklieštenej zostave, ale aj tak v úlohe veľkého favorita. Hertha je podľa aktuálnej formy tým najslabším bundesligovým tímom a proti silnému protivníkovi by domáci nemali mať nárok ani na jediný bod. Tipujeme teda víťazstvo hosťujúcej Borussie , ktorá má pred druhým mníchovským Bayernom len dvojbodový náskok, a tak zaváhanie na ihrisku outsidera nemôže pripustiť.

Aktualizácia: Úspešný tip. Aj oslabení hostia dokázali na pôde trápiacej sa Herthy zvíťaziť. Stačil im na to jediný gól, o ktorý sa v 66. minúte stretnutia postaral Grosskreutz.

18.2.2012 o 15:30  |  Hertha - Dortmund  |  Tip: 2  |  Kurz: 1,52

• Zdroj: športky, ps