Mourinho fanúšikom Chelsea a Interu: Verte trénerom

José MourinhoJosé Mourinho Zdroj: SITA

MADRID - Tréner futbalistov Realu Madrid José Mourinho radí fanúšikom z jeho predošlých pôsobísk v Chelsea Londýn a Interi Miláno, aby zostali verní súčasným trénerom a podporovali ich. Reagoval tak na viaceré výzvy, aby sa do svojich bývalých klubov vrátil.

"Odkazujem fanúšikom, že milujem Chelsea a Inter, ale odporučil by som im, aby podporovali ich vlastné tímy a trénerov," povedal Mourinho na tlačovej konferencii po hladkom víťazstve Realu Madrid v španielskej La Lige nad Racingom Santander v pomere 4:0.
      

Podporovatelia Chelsea Londýn skandovali meno Mourinha, známeho aj ako "Special One", počas sobotňajšieho zápasu v anglickom FA Cupe, v ktorom Chelsea len remizovala s Birminghamom City 1:1. Priaznivci Interu Miláno sa zachovali podobne pri piatkovej domácej prehre s Bolognou 0:3.    
      

"Som už minulosťou. Veľmi peknou minulosťou, ale už tam nie som a oni by mali bojovať všetci spoločne," odkázal kontroverzný kouč fanúšikom svojich bývalých klubov. Chelsea priviedol k ligovému titulu v roku 2005 a 2006, s Interom vyhral ligu, Taliansky pohár a aj Ligu majstrov.
      

Tréner Chelsea André Villas-Boas čelí stále väčšiemu tlaku, keďže Londýnčanom patrí piate miesto v tabuľke a z posledných desiatich ligových duelov zvíťazili len v dvoch. Villas-Boas pritom pracoval v Chelsea aj v Interi práve s Mourinhom.
      

Kouč Interu Miláno Claudio Ranieri je v zložitej situácii pre šieste miesto v tabuľke a sérii troch prehier za sebou.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy