VIDEO Škrtel prekonal Brezovana, Liverpool exceloval

Martin Škrtel prekonáva BrezovanaMartin Škrtel prekonáva Brezovana Zdroj: internet

LONDÝN - V nedeľňajších dueloch osemfinále Anglického pohára - FA Cupu sa skončila púť štvrtoligového klubu Crawley. Ten na domácej pôde nestačil na Stoke City, hoci hral od 17. minúty v početnej výhode. Postup zariadili Walters z pokutového kopu a poistku pridal v druhom dejstve Crouch.

Menšie prekvapenie sa zrodilo na štadióne treťoligového Stevenage, kde jeden z najlepších klubov Premier League Tottenham nedokázal skórovať a tak si oba tímy zápas zopakujú na White Hart Lane.

Martin Škrtel prispel jedným gólom k presvedčivému víťazstvu Liverpoolu nad Brighton and Hove Albionom 6:1. Domáci stopér už v 5. minúte otvoril skóre stretnutia presnou hlavičkou, na ktorú v 17. minúte odpovedal vyrovnávajúcim zásahom Kazenga LuaLua. V bránke druholigistu sa predstavil Peter Brezovan, ktorý okrem troch gólov z kopačiek domácich "The Reds" inkasoval aj tri vlastné góly. Smoliarom večera bol hosťujúci Liam Bridcutt, ktorý zaznamenal hneď dva "vlastence", o ďalší sa postaral Lewis Dunk. Brezovana po zápase mohol tešiť aspoň zneškodnený pokutový kop Luisa Suáreza, ktorý však svoje zaváhanie napravil v 85. minúte, keď spečatil výsledok na konečných 6:1.

FC Liverpool - Brighton and Hove Albion 6:1

Crawley - Stoke 0:2

<center><iframe frameborder="0" width="480" height="272" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/xouhxm"></iframe><br /><a href="https://www.dailymotion.com/video/xouhxm_crawley-town-0-2-stoke-city-goal-highlights-19-02-2012_sport" target="_blank"></a> <i><a href="https://www.dailymotion.com/vik2003" target="_blank"></a></i></center>

Stevenage - Tottenham 0:0

<center><iframe frameborder="0" width="480" height="323" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/xoukav"></iframe><br /><a href="https://www.dailymotion.com/video/xoukav_s-t-footyroom-com_animals" target="_blank">S-T footyroom.com</a> <i>by <a href="https://www.dailymotion.com/footyroom" target="_blank">footyroom</a></i></center>

• Zdroj: športky, ts, TASR, SITA, footyroom