VIDEO Real prišiel o výhru s CSKA v nadstavenom čase

Cristiano Ronaldo a Alexei BerezutskyCristiano Ronaldo a Alexei Berezutsky Zdroj: SITA

MOSKVA- Futbalisti Realu Madrid remizovali na ihrisku CSKA Moskva 1:1 v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov a priblížili sa k postupu medzi elitnú osmičku. Polčasové vedenie pre španielsky veľkoklub zariadil Cristiano Ronaldo, ale jednogólový náskok do odvety si hostia v druhom dejstve neustrážili, keď v nadstavenom čase vyrovnal Pontus Wernbloom.

"Biely balet" po moskovskej remíze ukončil sériu šiestich výhier v Lige majstrov a nedokázal tak vyrovnať rekord Barcelony. Katalánsky gigant v sezóne 2002/2003 triumfoval v deviatich dueloch skupinovej fázy v rade a je jediným mužstvom, ktorý vyhral minimálne sedem stretnutí v sérii.

Na umelom trávniku v Lužnikách mohli ísť hneď v 7. minúte do vedenia domáci Dzagojevom, no ruský reprezentant z piatich metrov minul center Ščennikova. V 18. minúte kontroval Khedira, no pri jeho dorážke zblízka bravúrne zasiahol Čepčugov. V opatrnom zápase sa z vedenia tešil favorit dvojsúboja po polhodine hry, keď sa po zaváhaní domácej obrany presadil z hranice šestnástky Ronaldo.

V druhom polčase pokračoval pre diváka nie príliš zaujímavý súboj. Snaha Moskovčanov vyrovnať stav vyznela skôr platonicky a "blancos" sa v zime príliš dopredu nehrnuli. Hralo sa bez vyložených šancí, po väčšine času medzi šestnástkami. Oživenie do hry domácich priniesli striedania, no CSKA sa dostal nanajvýš k závarom pred Casillasovou bránou. Real si ale do odvety náskok nevybudoval, pretože po štandardke v druhej minúte nadstavenia vyrovnal zblízka Wernbloom. I tak však na štadióne Santiaga Bernabea bude mať 14. marca všetko vo vlastných rukách.

"Som sklamaný z výsledku. Mali sme šance zvýšiť na 2:0, najmä v druhom polčase, no zlyhali sme. Drámou by som to však aj tak nenazval, nič sa nedeje. Som presvedčený, že postúpime. Treba uznať aj kvality CSKA, ktoré sa nepoddalo až do konca," upokojoval vášne po zápase tréner Realu Jose Mourinho.

Jeho náprotivok Leonid Sluckij uznal, že remíza bola maximom, na čo jeho tím v stretnutí mal. "Mali sme len pramálo šancí a herne sme sa naozaj nepredviedli nijak oslnivo. Aj tak sme skórovali, čo však nemení nič na fakte, že Real zostáva favoritom. Pre nás je ale dobré, v Madride sa môže stať čokoľvek."

CSKA Moskva - Real Madrid 1:1 (0:1)
Gól: 90.+2 Wernbloom - 29. Ronaldo  ŽK: Wernbloom - Alonso, Ramos, Coentrao. Rozhodoval: Kuipers (Hol.)

CSKA: Čepčugov - V. Berezuckij, Ignaševič, A. Berezuckij, Ščennikov - Wernbloom, Aldonin (68. Honda), Tošič (82. Necid), Dzagojev - Doumbia, Musa (64. Oliseh)

Real: Casillas - Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao - Khedira, Alonso - Özil, Callejon (75. Kaka), Ronaldo - Benzema (16. Higuain)

• Zdroj: TASR, videa.hu