VIDEO Trenčania poslali Nitru definitívne do baráže

Jakub Gašparovič naštartoval trenčiansky obratJakub Gašparovič naštartoval trenčiansky obrat Zdroj: SITA

NITRA - Trenčania mohli domácich schladiť už v prvej minúte, no Fabuš nevyužil svoju sľubnú šancu. V 5. min gólom nezakončil svoju akciu domáci Kropáč a v 10. min netrafil odkrytú bránku Ďurák.

V 11. min najskôr nezužitkoval Fojtíkovu prihrávku Mikula, aby následne sa domáci ujali vedenia. Káčer vyhral buly v útočnom pásme a pohotový Radulay mieril presne - 1:0. Ďalší priebeh prvej tretiny ponúkol skôr priemerný hokej s minimom zaujímavých situácií.

Prostredná tretina priniesla viac gólov, ktoré zlepšili dojem z priemerného stretnutia. V 24. min zvýšil na 2:0 Tománek, keď zblízka prekvapil Hiadlovského. Druhý inkasovaný gól nabudil hostí, ktorí okamžite reagovali. Už o 50 s po Tománkovom góle ušiel do samostatného nájazdu Tybor a upravil na 2:1. V 27. min už bolo vyrovnané, keď domáci nevyhodili puk a Fabuš v skrumáži pred prázdnou bránkou nepohrdol ponúknutou príležitosťou. To však zo strany hostí nebolo všetko. Jednu z mnohých chýb v obrane Nitry potrestal v 35. min Daňo, ktorého v brejku dvoch proti jednému ideálne našiel Gašparovič. Už v ďalšej minúte podčiarkol trenčiansky obrat Trefný, ktorý tvrdou strelou dokončil akciu Fabuša.

V tretej tretine sa hralo viac v pásme domácich, no Trenčanom sa nedarilo pridať ďalší gól. V 53. min naopak inkasovali, keď výbornú prihrávku Ručkaya zužitkoval Mašlonka. V ďalšom priebehu hostia kontrolovali výsledok a na výsledku nič nezmenila ani záverečná hra Nitry so šiestimi hráčmi.

HK Nitra - Dukla Trenčín 3:4 (1:0, 1:4, 1:0)
Góly: 11. Radulay (Káčer), 24. R. Tománek (Kropáč, Martin Bača), 53. Mašlonka (H. Ručkay, Vosátko) - 25. J. Gašparovič, 27. P. Fabuš (Pardavý, Melichárek), 36. M. Daňo (J. Gašparovič, Štindl), 38. Trefný (Fojtík, M. Filo)
Vylúčení: 4:1 na 2 min, navyše: Hrnka (Nitra) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Výleta, P. Šefčík, 1563 divákov

Nitra: I. Fedor - Ďurák, Árvay, Vosátko, Martin Bača, Ordzovenský, Tůma, K. Grman, Gurčík - H. Ručkay, Hrnka, G. Saliji - Kropáč, M. Štefanka, R. Tománek - Mašlonka, Hamrák, M. Segľa - Uhnák, Káčer, Radulay

Trenčín: Hiadlovský - Hlubuček, Trefný, E. Bednár, Gabriš, M. Biro, Nechala, Štindl - P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý - M. Daňo, Melichárek, J. Gašparovič - Sojčík, R. Tvrdoň, Tybor - O. Mikula, M. Filo, Fojtík

Miloš Fleischer (asistent trénera Nitry): "Zápas sme mali dobre rozohraný. Získali sme dvojgólový náskok, no v druhej tretine sme mali výpadok v koncentrácii a o tento náskok sme prišli. Súperovi sme v nej dovolili streliť 4 góly a v tretej sme ešte chceli niečo s výsledkom spraviť. Súper však umnou hrou dokázal podržať výsledok."

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Začali sme dobre, v prvých piatich minútach sme nevyužili niekoľko sľubných príležitostí. Po dvoch inkasovaných góloch sme museli otvoriť hru. Ukázali sme, že vieme otočiť zápas, hoci sme prehrávali o dva góly. V tretej tretine sme zodpovedne bránili. Chceli sme počkať na chybu súpera a pridať piaty gól. Nepodarilo sa nám to, no inak sme hrali tak ako sme predsavzali."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv