VIDEO Gól Hossu, výhra Haláka, Detroit prišiel o sériu

Marán HossaMarán Hossa Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Detroitu Red Wings po 112 dňoch kapitulovali v domácej Joe Louis Aréne, keď ich v noci na piatok zdolali hráči Vancouveru 4:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch. "Červené krídla" tak ukončili rekordnú šnúru víťazstiev na vlastnom ľade na čísle 23.

"Je to sklamanie, že sa to skončilo," uviedol autor gólu a asistencie vo farbách Detroitu Justin Abdelkader. Red Wings predtým doma prehrali naposledy 3. novembra 2011 s Calgary. "Teší ma, že práve náš tím prerušil Detroitu túto sériu," poznamenal s úsmevom Burrows. Prvý gól po návrate do Red Wings zaznamenal Kyle Quincey, ktorý v priebehu týždňa prestúpil z Colorada cez Tampu do Detroitu. V tomto mužstve už hrával v rokoch 2005 - 2008.

Marián Hossa si vylepšil štatistiky o jeden gól, no jeho Chicago prehralo na domácom ľade s Dallasom 1:3. V 30. minúte otvoril skóre duelu, keď do siete dorazil strelu Mayersa. To bolo však zo strany "jastrabov" všetko a hostia tromi gólmi v záverečnom dejstve otočili duel vo svoj prospech. "Dnes večer všetko vyzeralo dobre, mali sme to rozohrané ideálne. Prišla však záverečná tretina, v ktorej som sa nestačil čudovať," povedal tréner domáceho mužstva Joel Quenneville.

Zo Slovákov sa do bodových štatistík zapísal ešte center Floridy Tomáš Kopecký, no jeho asistencia nezabránila prehre s Minnesotou 2:3 po nájazdoch.

Viac sa darilo brankárovi Jaroslavovi Halákovi, ktorý vychytal víťazstvo St. Louis nad Nashvillom 3:2 rovnako po nájazdoch. Gólman kryl 25 striel súpera a dosiahol 92,6-percentnú úspešnosť zákrokov. "Cítim sa dobre. V úvodnej tretine na mňa nesmerovalo veľa striel, čo mi dosť pomohlo. Naše zápasy proti Nashvillu vždy bývajú vyrovnané. Chceli sme začať sériu u súperov víťazstvom, čo sa nám napokon podarilo," poznamenal Jaroslav Halák.

Kanonier Steven Stamkos z tímu Tampa Bay strelil už svoj 43. gól v tomto ročníku, ani ten však nepomohol v dueli s Winnipegom (3:4).

Toronto - San Jose 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Góly: 44. Gardiner (Kessel, L. Schenn) - 21. Marleau (J. Thornton, Wingels), 31. Marleau (Couture, D. Boyle)

Carolina - Anaheim 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 14. Samson (E. Staal, Tlustý), 26. J. McBain (Špaček, A. Stewart) - 15. Sbisa (Bonino, Smith-Pelly), 50. Perry (Getzlaf, Fowler), rozhodujúci sam. nájazd S. Koivu

Florida - Minnesota 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 34. M. Samuelsson (KOPECKÝ, Weiss), 56. Bergenheim (B. Campbell, M. Samuelsson) - 40. Brodziak (Heatley, M. Židlický), 42. M. Cullen (Heatley, Spurgeon), rozhodujúci sam. nájazd E. Christensen

Nashville - St. Louis 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 23. Josi (Yip, Halischuk), 33. C. Wilson (Tootoo, Spaling) - 5. Ch. Stewart (Arnott, Russell), 34. Sobotka (Perron, Berglund), rozhodujúci sam. nájazd Oshie

Winnipeg - Tampa Bay 4:3 (2:0, 2:0, 0:3)
Góly: 8. Ladd (Little, Wheeler), 15. Glass (Thorburn, Flood), 22. Ladd (E. Kane, Byfuglien), 23. Byfuglien (Wheeler, Ladd) - 51. Stamkos (Malone, Purcell), 60. Purcell (Stamkos), 60. St. Louis (Purcell, Stamkos)

Detroit - Vancouver 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 12. Helm, 47. Quincey (Andelkader, Helm), 54. Abdelkader (Helm, D. Miller) - 34. D. Sedin (H. Sedin, Edler), 54. Hodgson, 60. D. Sedin (H. Sedin, Kesler), rozhodujúci sam. nájazd Burrows

Chicago - Dallas 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Góly: 30. MARIÁN HOSSA (Mayers, Michael Frolík) - 50. Ott (Daley), 55. Ryder (Ribeiro), 57. L. Eriksson (Ryder, Ribeiro)

Calgary - Phoenix 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 9. Tanguay, 16. Stajan (Tanguay, Sarich), 59. O. Jokinen (Iginla, Cammalleri) - 22. Langkow (Ray Whitney, Boedker), 38. Doan (Ekman-Larsson, Yandle), 51. Ray Whitney, rozhodujúci sam. nájazd Ray Whitney

Edmonton - Philadelphia 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Góly: 24. T. Hall (Ryan Whitney, Eberle), 29. J. Eberle

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com