HC Lev sa rozlúčil so sezónou prehrou s Dinamom

momentka z duelu Dinamo Moskva - HC Lev Popradmomentka z duelu Dinamo Moskva - HC Lev Poprad Zdroj: hclev.eu

MOSKVA - Hráči HC Lev Poprad prehrali v poslednom tohtosezónnom vystúpení v Kontinentálnej hokejovej lige na ľade Dinama Moskva 3:5. Rusi rozhodli o svojom triumfe dvomi gólmi v záverečnej päťminútovke.

Už pred nedelňajším zápasom bolo isté, že zverenci trénera Radima Rulíka obsadia v tabuľke Západnej konferencie 10. miesto a nepostúpia do play off.

Víťazom základnej časti sa stal nečakane Traktor Čeľabinsk, ktorý získal 114 bodov. O bod tak predstihol najlepší tím zo Západnej konferencie SKA Petrohrad.

Do play-off postúpilo z každej konferencie po osem najlepších tímov. Vyraďovacia časť sa začne 29. februára v Západnej konferencii a 1. marca vo Východnej. Osemfinále sa hrá na štyri víťazstvá, posledné duely sú na programe 10. (Západ), resp. 11. marca (Východ).

Dinamo Moskva - HC LEV Poprad 5:3 (0:0, 3:3, 2:0)
 Góly: 23. Mosalov (Pestunov, Kvapil), 24. Gorokov (Mosalov, Kvapil), 31. Šafigulin (Komarov, Anisin), 55. Pestunov (Kvapil), 56. Komarov (Šafigulin, GRAŇÁK) - 25. MEZEI (BARTEČKO, Lundberg), 29. Lundberg, 38. Lundberg (MEZEI, Hunkes), Rozhodovali: Semenov, Feofanov - Zacharenkov, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0

Dinamo Moskva:
Jerjomenko - Graňák, Gorochov, Novák, Solovjov, Bojkov, Jalasvaara - Gorovikov, Anisin, Klepiš - Soin, Kozlov, Koňkov - Babenko, Kokarev, Tolpeko - Volkov, Pestunov, Kvapil.

HC LEV Poprad:
Laco - Hunkes, Mezei, Jank, Štrbák, Lewis, Hellström - Huna, Lundberg, Bartečko - Novotný, Špirko, Sekáč - Fabricius, Matai, Ježek - Šaršok, Csányi

V prvej tretine videli diváci na moskovskom ľade iba málo vzruchu. Dinamo nevyužilo presilovku, najväčšiu šancu Popradu nevyužil Bartečko. V druhom dejstve domáci zvýšili aktivitu a po dvoch zlepených góloch viedli 2:0, Lev však bleskovo kontroval a v 29. minúte bolo po presných zásahoch Mezeia a Lundberga 2:2. Nerozhodný stav vydržal iba krátko, keď v 31. minúte pri vylúčení Mezeia Dinamu opäť zabezpečil vedenie Šafigulin. Popradu sa ale do konca tretiny podarilo opäť vyrovnať vďaka gólu Lundberga pri presilovke. V tretej tretine nedokázali hráči Dinama využiť štvorminútovú početnú výhodu, v závere však strhli víťazstvo na svoju stranu po góloch Pestunova a Komarova.