VIDEO Slovan zdolal Dun. Stredu, Smetana dal dva góly

Ondřej Smetana a Tomáš LénárthOndřej Smetana a Tomáš Lénárth Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava vstúpili do jarnej časti Corgoň ligy víťazstvom 3:1 nad Dunajskou Stredou. V súboji 20. kola otvorili skóre hostia zásluhou Dzona Delargea, "belasí" však otočili skóre zásluhou Erika Grendela a dvojgólového Ondřeja Smetanu.

Slovan Bratislava - DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (1:1)
Góly: 27. Grendel, 59. a 76. Smetana - 18. Delarge. Rozhodovali: Vnuk - Kubačka, Poláček, ŽK: Halenár, Kladrubský, Jánošík (všetci Slovan), 3350 divákov.

Slovan Bratislava: Putnocký - Bagayoko, Kladrubský, Dosoudil (63. Meszároš), Pauschek - Kopúnek - Halenár, Grendel (83. Čikoš), Milinkovič - Smetana (79. Jánošík), Šebo

DAC 1904 Dunajská Streda: Kučera - Laštovka, Marcin, Prodanovič, Urbánek - Kabele, Lénárth, Nikolič (88. Ravasz), Boya (79. Hanták) - Delarge, Tchami (52. Csölle)

Stretnutie na Pasienkoch medzi obhajcom prvenstva a posledným mužstvom tabuľky začalo pre domácich šokom. V 18. min útočník Dunajskej Stredy Delarge vyhral bežecký súboj s Dosoudilom a krížnou technickou strelou na prekvapenie všetkých prehodil aj brankára Putnockého - 0:1. O minútu neskôr domáci Pauschek z hranice pokutového územia poslal loptu tesne vedľa bránky tímu zo Žitného ostrova. V 23. min Lénárth ideálne našiel na hranici šestnástky Tchamiho, no jeho strelu Putnocký chytil. O tri minúty neskôr Bagayoko nahral Halenárovi, ale jeho pokus z 10 m skončil v náručí Kučeru. Brankár hostí si vzápätí poradil aj s pokusom Šeba, ale v 27. min proti umiestnenej strele Grendela zo 16 m bol už prikrátky a Slovan vyrovnal na 1:1. V 30. min útočník DAC-u Delarge predviedol ukážkový slalom, ale jeho strele chýbala tentoraz presnosť. Na druhej strane Kučera pohotovo vyboxoval loptu na rohový kop pred nabiehajúcim Šebom.

Druhý gól domácich padol v 59. min, keď Smetana po priamom kope domácich, ktorým rozhodca potrestal chybu hosťujúceho brankára, dopravil loptu do siete DAC-u. Gólovej akcii predchádzalo evidentné postavenie mimo hry Šeba, ktoré si arbitri vôbec nevšimli. V 66. min Smetana ukážkovo zakončil kombinačnú akciu Slovana a zvýšil na 3:1. Po tomto góle sa stretnutie už iba dohrávalo, tréneri na ihrisko poslali nových hráčov a vítaným oživením na Pasienkoch bola plná zóna detských divákov, ktorí mali na tomto štadióne premiéru.

Vladimír Weiss, tréner Slovana: "Zápas ovplyvnil prvý gól, Delarge to spravil perfektne, no my sme tam tiež zaspali, či už stopéri, alebo brankár. Pomerne rýchlo sme sa vrátili do zápasu, ale výkon nebol taký, aký sme predvádzali v príprave. Nemali sme takú rýchlu rozohrávku a v polčase som hráčov nabádal, aby hrali pokojnejšie. Som spokojný s troma bodmi, súper podal sympatický výkon."

Krisztián Németh, tréner Dunajskej Stredy: "Pred zápasom sme nemali veľké oči, Slovan má vynikajúcu formu. Chceli sme však ukázať našu kvalitu, čo sa nám myslím podarilo. Išli sme do vedenia a hoci súper rýchlo vyrovnal, mali sme tam ďalšiu šancu. Po polčase sme dostali druhý gól a bolo po zápase, ale som rád, že hráči odovzdali výkon nad svoje možnosti. V tíme vidím perspektívu, ukázali sme, na čom môžeme stavať."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv