Hantuchová prehrala v Indian Wells so Zakopalovou

Hantuchová odvracia úderHantuchová odvracia úder Zdroj: SITA

INDIAN WELLS - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neuspela v 2. kole na turnaji WTA v kalifornskom Indian Wells. Dvojnásobná víťazka podujatia z rokov 2002 s 2007 prehrala ako nasadená devätnástka s Češkou Klárou Zakopalovou po trojhodinovej bitke 3:6, 7:6 (7), 3:6.

Hantuchová dokázala v tajbrejku druhého setu otočiť z 2:5, za stavu 6:7 odvrátila mečbal a vynútila si tretie dejstvo, v ktorom viedla 3:1. Zakopalová však potom získala päť gemov v rade a tešila sa z prvého víťazstva nad bývalou svetovou päťkou. V troch vzájomných dueloch ťahala predtým za kratší koniec. Hantuchová až 11-krát v zápase stratila vlastné podanie, čo sa rozhodujúcou mierou podpísalo pod jej prehru. Víťazka tohto podujatia zo sezón 2002 a 2007 Hantuchová mala v 1. kole voľný žreb.

Z Indian Wells si zverenka talianskeho trénera Claudia Pistolesiho odnáša prémiu 12 725 dolárov a päť bodov do svetového rebríčka WTA, vlani skončila Hantuchová v Kalifornii tiež v 2. kole na rakete Rusky Dinary Safinovej.

Zakopalová po premiérovom triumfe nad Hantuchovou žiarila spokojnosťou. "Som veľmi šťastná, že vo štvrtom vzájomnom zápase som Danielu konečne zdolala a postúpila do 3. kola. Očakávala som veľmi ťažký duel. Za stavu 0:2 a 0:30 v treťom sete som si povedala, že musím bojovať o každú loptičku a vyplatilo sa. Dnes bolo na dvorci extrémne horúco. Dokázsla som sa však s týmito ťažkými podmienkami vyrovnať, hoci mám už tridsiatku na krku. Som na seba hrdá," citovala Češku oficiálna stránka WTA.

Jarmila Gajdošová (Austr.) - Yanina Wickmayerová (Belg.-22) 2:6, 6:2, 6:4
Viktoria Azarenková (Biel.-1) - Mona Barthelová (Nem.) 6:4, 6:7 (4), 7:6 (4)
Vania Kingová (USA) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-13) 6:4, 6:4
Svetlana Kuznecovová (Rus.-25) - Timea Bacsinszká (Švaj.) 6:3, 2:0 skreč, Bacsinszká odstúpila
Flavia Pennettová (Tal.-27) - Carla Suárezová-Navarrová (Šp.) 6:3, 6:4
Vera Zvonarevová (Rus.-9) - Kimiko Dateová-Krummová (Jap.) 6:3, 6:4
Angelique Kerberová (Nem.-18) - Sloane Stephensová (USA) 2:6, 7:5, 6:4
Agnieszka Radwanská (Poľ.-5) - Sorana Cirsteová (Rum.) 6:2, 6:4
Na Li (Čína-8) - Galina Voskobojevová (Kaz.) 3:6, 6:3, 6:3
Petra Kvitová (ČR-3) - Barbora Zahlávová-Strýcová (ČR) 6:1, 6:3